روانشناسی فردیزوج و خانوادهنوتیفیکیشن

این 5 تیپ شخصیت تیشه به ریشه رابطه می زنند

خط سلامت: برخی از ویژگی های شخصیتی باعث می شود که افراد کمتر احساس خوشبختی کنند. متخصصان می گویند 5 ویژگی شخصیتی باعث می شود که رابطه به جای اینکه به سمت جلو حرکت کند به بن بست برسد .

به گزارش خط سلامت به گفته روانشناسان زنان با این ویژگی شخصیت در رابطه زوجی تنها می مانند و یا طلاق انتهای روابط آنان را رقم خواهد زد.

پنج دسته رفتارهای زنانه که به رابطه زناشویی صدمه زیادی وارد می کند و باعث فاصله گرفتن مردان از همسران شان می شود، را بخوانید.

زنان حمایت گر

زنان حمایت گر در اصل نقش یک مادر فداکار و دلسوز را ایفا می کنند. آنان با محبت های بی مثال و حمایت های افراطی مراقب شوهر خود خواهند شد و همیشه حواس شان کاملا به این مساله معطوف است که مبادا چیزی کم و کسر داشته باشند. این مراقبت های افراطی و محبت های زیاده از حد باعث می شود که مرد احساس کند، اختیاری از خود در امور ندارد و خوشبختی در زندگی کمرنگ خواهد شد.

زنان توجه طلب

این زنان بر خلاف دسته ی نخست هستند. آنها دوست دارند که دائم مورد توجه زیاده واقع شوند و در عین حال قدرتمند محسوب می شوند. این تضاد که بین احساس درونی و احساس قدرت آنان وجود دارد، عاقبت روی مردان زندگی آنان تاثیر منفی اش را خواهد گذاشت و آنان را فراری خواهد داد. خوشبختی در زندگی این زنان هم کمرنگ خواهد بود.

زنان چسبنده

زنان وابسته یا چسبنده دائم به دنبال این هستند که همسرشان را رصد کرده و در کنار او باشند، احساس استقلال بر باد رفته و لحظه های توامان و دوتایی عاقبت این رابطه ها را به بن بست خواهد رسانید.

زنان شکاک

زنان شکاک دائما دنبال سر نخی هستند که حکایت از خیانت احتمالی همسرشان دارد. این تعقیب و گریز های دائمی بالاخره باعث فرسوده شدن رابطه شده و روان مردان را برای اثبات های دائمی خود خسته خواهد کرد. به گونه ای که فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد.

زنان مرد نما

این دسته زنان از ظرافت های زنانه خود غافل شده و بیشتر دوست دارند که با نشان دادن استقلال خود و انجام کار های مردانه به دنبال اثبات خود و برابری باشند.

به گفته ی روانشناسان مردان در دنیای زنانه به آرامش دست می یابند، بنابراین زنان مرد نما زندگی های زناشوئی موفقی را تجربه نخواهند کرد و طعم خوشبختی را نخواهد چشید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن