روانشناسی فردینوتیفیکیشن

این علائم نشان می دهد به تلفن همراه اعتیاد دارید

خط سلامت : اعتیاد به تلفن همراه ممکن است به طور رسمی تشخیص داده نشود، اما برای بسیاری از افراد، فکر نداشتن تلفن همراه غیرممکن است.

به گزارش خط سلامت از آنجا که برای ارتباط با دیگران، سازماندهی زمان و ردیابی اطلاعات به تلفن های همراه بیشتر و بیشتر وابسته می شویم، به نظر می رسد زندگی بدون آن سخت باشد.

اعتیاد به تلفن همراه

برای بسیاری از مردم، نگاه کردن به تلفن همراه به روشی جدید برای پیمایش در پیچیدگی های اجتماعی زندگی مدرن تبدیل شده بود. این تبدیل به راهی برای اجتناب از موقعیت‌های ناراحت‌کننده شده است، زیرا تلفن خود را برمی‌داریم تا از توجه ناخواسته دیگران فرار کنیم و تنهایی ها و کمبودهای مان را با آن جبران می کنیم ، اما ارتباط بیش از حد به تلفن همراه در روابط و تجربیات واقعی اختلال ایجاد می کند، باعث درد می شود و خواب را مختل می کند. اگر دائما آنلاین باشید و نتوانید تلفن همراه تان را خاموش کنید، منجر به اعتیاد به اینترنت می شود.

ترک اعتیاد به تلفن همراه

وقتی می خواهید از تلفن همراه جدا شوید و برایتان مشکل است، چه باید بکنید؟ نکات زیر می تواند به شما در ترک تلفن همراه کمک کند.

ملاقات چهره به چهره

به جای تکیه بر سهولت ارسال پیامک یا صحبت با تلفن، ترتیب ملاقات حضوری را بدهید. اگر نمی توانید رو در رو ملاقات کنید، به جای پیامک، با تلفن صحبت کنید.اگر خبری دارید و می‌دانید که می‌توانید بعداً دوست خود را ببینید، از ارسال پیامک خودداری کنید. این امر از بدتر شدن مهارت‌های کلامی و اجتماعی شما در اثر استفاده بیش از حد از پیامک جلوگیری می‌کند. مشکل بزرگی که در افراد مبتلا به اعتیاد به تلفن همراه و رایانه دیده می شود. هنگامی که با شخص دیگری هستید، اگر تلفن تان زنگ خورد، آن را خاموش کنید یا نادیده بگیرید .

ارجحیت تجربیات واقعی نسبت به مجازی

برای داشتن تجربیات واقعی به جای مجازی، آگاهانه انتخاب کنید. به جای سرچ کردن در اینترنت، به کتابخانه بروید. به جای بازی های ویدیویی ، به یک تیم یا یک باشگاه ورزشی بپیوندید. به جای تماشای آنلاین، برای دیدن سرگرمی های زنده بیرون بروید.

ممکن است سادگی و کارآمدی انجام همه کارها از طریق تلفن همراه خود را دوست داشته باشید، اما این بهترین یا معنادارترین تجربیات را برای شما به ارمغان نمی آورد.این امر سلامت جسمی و روانی شما را بهبود می بخشد و الگوهای رفتاری اعتیادآور را کاهش می دهد. متوجه می شوید دنیای واقعی پویاتر، چندوجهی تر و لذت بخش تر از دنیای مجازی است.

اتاق خواب کافی نت نیست

یکی از اجزای اصلی عادات خواب خوب، نگه داشتن اتاق خواب برای خواب و رابطه جنسی است. گذاشتن تلفن همراه در اتاق دیگری از خانه نه تنها کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد بلکه این احتمال را کاهش می دهد که پیامک و تماس تلفنی با زمان استراحت شما تداخل کند و اگر برای ارسال پیامک، پورن اینترنتی یا سایر فعالیت‌های سکس سایبری به تلفن همراه خود وابسته هستید ، ممکن است زندگی جنسی شما با مشکل روبرو شود.

برای تایم های خالی روز ارزش قائل شوید

یکی از دلایلی که به تلفن های همراه خود وابسته می شویم این است که هر بار که در طول روز تایم خالی دارید بیرون آوردن تلفن همراه بسیار آسان است. پیامد ناخوشایند این امر این است که وقتی درگیر فعالیت دیگری نیستید، وقتی ایمیل‌های خود را چک نمی‌کنید، می‌تواند باعث اتلاف وقت شود. با این حال، تایم های خالی برای راحت بودن با خود که بخش مهمی از سلامت روانی است، مهم هستند. از این زمان برای تمرین تمرکز حواس یا تکنیک دیگر آرامش استفاده کنید.

محدودیت های خود را تعیین کنید

به جای اینکه به طور خودکار فکر کنید باید تلفن همراه خود را همیشه در دست داشته باشید، محدودیت هایی را برای زمانی که می خواهید یا نمی خواهید به آن نگاه کنید، تعیین کنید.

عمداً تلفن همراه را دور از دسترس بگذارید، در حالی که واقعاً ترجیح می دهید روی بخش دیگری از تجربه خود تمرکز کنید. همیشه می‌توانید به تماس‌ها پاسخ دهید یا بعداً به ایمیل‌ها پاسخ دهید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن