زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

میل جنسی با این داروها کم می شود / اگر به دنبال راهکاری برای افزایش میل جنسی هستید، بخوانید

خط سلامت: یکی از علل کاهش میل جنسی افسردگی است. اگرچه کاهش میل جنسی می تواند از عوارض جانبی برخی از داروهای ضد افسردگی نیز باشد.

به گزارش خط سلامت در حالی که داروهای ضد افسردگی اغلب برای درمان افسردگی ضروری است، کاهش میل جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی ، میل افراد را برای مصرف این داروها کاهش می دهد. برای رفع عوارض ناشی از داروهای ضد افسردگی راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

میل جنسی و عوارض جنسی داروهای ضد افسردگی

افسردگی و داروهای ضد افسردگی می توانند علائمی مانند کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ ایجاد کنند.

به گزارش خط سلامت، تحقیقات نشان داده افسردگی در 70درصد موارد، خطر ابتلا به اختلال جنسی را به همراه دارد.

چگونه عواض جنسی داروهای ضدافسردگی را کم کنیم؟

قبل از مصرف داروی ضد افسردگی، رابطه جنسی داشته باشید

زمان مصرف داروی ضد افسردگی  در میل جنسی شما تاثیر می گذارد. هرچه میزان دارو در بدن شما کم تر باشد، انرژی و صمیمیت بیشتری را تجربه می کنید. بنابراین بهتر است داروهای ضد افسردگی که کاهش میل جنسی را به دنبال دارد، بعد از رابطه جنسی مصرف کنید.

صحبت کردن با شریک زندگی

ارتباط کلامی بی تعارف و راحت بخش مهمی از یک رابطه سالم است. زمانی که شما و شریک زندگیتان با مشکلات جنسی دست و پنجه نرم می کنید، اگر بتوانید به شیوه ای موثر، به دور از قضاوت و اهانت به یکدیگر در مورد شرایط ایجاد شده صحبت کنید؛ گام مهمی در جهت حل مسئله برداشته اید. صحبت کردن در یک فضای امن و به دور از قضاوت، به هریک از طرفین این احساس را می دهد که درک شده و از جانب همسر خود حمایت می شود.

سرزنش نکنید

چه خودتان میل جنسی کم را تجربه می کنید، چه شریک زندگی شما فرقی نمی کند. سعی کنید گفتگوهای تان رنگ و بوی سرزنش و تحقیر کردن نداشته باشد. به یاد داشته باشید سرزنش به هیچ عنوان اوضاع را بهتر نمی کند. سرزنش با افزایش احساسات منفی، زمینه ای برای بروز اختلالات فراهم می کند.

کمک بخواهید

اختلال در عملکرد جنسی و میل جنسی کم منجر به نقص در سایر جنبه های زندگی می شود، در چنین شرایطی   داشتن یک درمانگر مورد اعتماد، فضای امنی را برای به اشتراک گذاشتن احساسات و کار بر روی مشکلات ایجاد می کند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن