زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

تفاوت های روانی زنان و مردان از در آغوش گرفتن / این یافته عجیب را دور از چشم همسرتان بخوانید

زنانی که شریک زندگی خود را در آغوش می گیرند استرس کمتری را تجربه می کنند ، اما در آغوش گرفتن شریک زندگی پاسخ به استرس را برای مردان مهار نمی کند.

به گزارش خط سلامت زنانی که قبل از تجربه یک موضوع استرس زا به آنها آموزش داده شد که شریک زندگی شان راعاشقانه در آغوش بگیرند، در مقایسه با زنانی که شریک زندگی خود را در آغوش نمی گرفتند، پاسخ استرس کمتری داشتند.

آغوش گرفتن

در برخی تنظیمات، لمس اجتماعی و در آغوش گرفتن ممکن است در برابر استرس محافظت شود. تحقیقات قبلی نشان داده است که ماساژ، آغوش همراه با گرفتن دست، و آغوش همراه با ارتباط محبت آمیز همگی می توانند علائم استرس را در زنان کاهش دهند. با این حال، مطالعات کمی این اثرات را در مردان بررسی کرده اند، و همچنین اثرات آغوش کوتاه را به تنهایی مورد بررسی قرار نداده اند.

تاثیر آغوش کوتاه

این نتایج نشان می دهد یک آغوش کوتاه با شریک زندگی بصورت عاشقانه ممکن است پاسخ کورتیزول را برای زنانی که با موقعیت های اجتماعی استرس زا، مانند امتحانات مدرسه، مصاحبه های شغلی، یا سخنرانی ها مواجه هستند، کاهش دهد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن