سلامت جنسینوتیفیکیشن

چرا میل جنسی کاهش می یابد ؟ / راههایی برای افزایش میل جنسی

خط سلامت: فشارهای روزمره زندگی در دنیای امروز منبع بزرگ و دائمی استرس است. نحوه تأثیر استرس بر میل جنسی سالها است که معلوم شده است. مضطرب بودن یا نگرانی در مورد تقریباً هر چیزی، سیستم عصبی را در یک واکنش بدوی “جنگ یا گریز” قرار می دهد که بر میل جنسی تاثیر منفی گذاشته و کاملاً میل جنسی را از بین می برد.

به گزارش خط سلامت از سوی دیگر، آرامش سیستم عصبی “استراحت و بازیابی” را تحریک می کند و اشتها و میل جنسی شکوفا می شود. برای افزایش میل جنسی قوی، به انرژی، آرامش و زمان نیاز دارید. به همین دلیل است که رابطه جنسی در تعطیلات افزایش پیدا می کند. جای تعجب نیست که داشتن خواب خوب و کاهش استرس می تواند موجب افزایش میل جنسی شود.

افزایش میل جنسی

اگر میل جنسی فردی برای سال‌ها ثابت بوده، اما اخیراً کاهش یافته است، چه اتفاقی افتاده است؟ میل جنسی کم در واقع ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای پزشکی باشد که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

در زیر لیستی از مشکلات پزشکی را که وقتی فردی می گوید دچارکاهش ناگهانی میل جنسی شده است، بخوانید:

استرس حاد

اختلال در نعوظ

افسردگی

بیماری پیرونی (انحنای آلت تناسلی)

آپنه خواب

دیابت

تستوسترون پایین

سوء تغذیه

هیپرپرولاکتینمی

مواد افیونی

کم کاری تیروئید

سرطان

کم خونی

سوء مصرف مواد مخدر

مشاجرات زناشویی

مشاجرات زناشویی

مشاجرات زناشویی  نیز بر کاهش میل جنسی تأثیر می گذارد. مشاجرات  موجب استرس و افسردگی در روابط می شود.

فعالیت جنسی بدون تغییر

اگر الگوی کلی فعالیت جنسی بدون تغییر باشد، میل جنسی به احتمال زیاد طبیعی است. نکته اینجاست که تغییرات میل جنسی کمتر مربوط به جذابیت فردی و بیشتر به سلامتی مربوط است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن