روانشناسی فردینوتیفیکیشن

هویت با این بیماری روانی زیر سوال می رود

من چه کسی هستم؟ سوالی که معمولا برخی از افراد  بارها از خود می پرسند. وقتی افراد افسرده نیستند، یافتن پاسخ راحت‌تر می‌شود: و فرد احساس می کند فردی پرشور، خلاق و حساس است. در روزهایی که ابر افسردگی سنگینی می کند، هیچ کدام از این چیزها روی نمی دهد و فرد احساس می کند که هیچی نیست.

به گزارش خط سلامت همه افراد مبتلا به افسردگی آن را متفاوت تجربه می کنند، برای برخی سایه ای است که نمایان می شود و تمام احساسات خوبی را که یک فرد می تواند تجربه کند، بی حس می کند. هیجان و شادی با غم و خشم جایگزین می شود.

رویاها و انرژی به ناامیدی و ترس تبدیل می شود. احساس می‌کند پوسته‌ای توخالی است که فراموش می‌کند که چه کسی است، چه چیزی دوست دارد، هدفش چیست و آینده‌اش چگونه می‌تواند باشد و سال‌های پیش رو به تونلی تاریک و بی‌انتها تبدیل می‌شود.

افسردگی واقعیت افراد را منحرف می کند و فرد متقاعد می کند که درباره خود دروغ هایی را بگوید که در اعماق وجودش می داند درست نیست. مثل بی ارزشم ، آشفته ام ، زندگی من معنی ندارد ، هیچی نیستم.

فرد به خود می گوید بدترین فرد روی زمین هستم. بی استعداد، آزاردهنده، ناتوان، گنگ، بی ملاحظه، خودخواه. فرد آنقدر مطمئن می شود همان چیزی است که افسردگی به او می گوید.

تاثیر افسردگی بر عقلانیت

روشی که افسردگی عقلانیت را تحت تأثیر قرار می دهد وحشتناک است. افسردگی کاملاً افکار منطقی را مسدود می کند . آنها را به تاریکی کسل کننده ای مرتبط کرده و در آغوش سنگین خود می پیچد.

افسردگی زندگی را بی نهایت سخت تر از آنچه باید باشد می کند. وقتی شروع به گوش دادن به صدای آن می کنید، دیگر خود را نمی شناسید. باید افسردگی را نادیده گرفته و به فهرست ویژگی‌های هویتی عبارت «قوی»هستم را اضافه کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن