زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

آیا حسادت برای رابطه خوب است ؟ / این نظر متفاوت است

خط سلامت: دلایل تکاملی وجود دارد که حسادت در روابط سالم است اما وقتی حسادت “مزمن، ناتوان کننده و آشکار” باشد، مشکل ساز می شود.حسادت بیش از حد می تواند نشانه ای از ناامنی در رابطه باشد.

به گزارش خط سلامت هلن فیشر، دکترای انسان شناس زیست شناس و نویسنده کتاب «چرا دوست داریم» می گوید: کمی حسادت در یک رابطه سالم خوب است. این شما را از خواب بیدار می کند. وقتی به شما یادآوری می شود که همسرتان جذاب است و شما خوش شانس هستید، می تواند شما را تشویق کند که با او مهربان تر و دوستانه تر رفتار کنید.

چگونه در عشق خوش شانس باشیم

با این حال، زمانی که حسادت مزمن، ناتوان کننده و آشکار است به یک مشکل تبدیل می شود، فیشر می گوید: فکر کنید اما زیاد فکر نکنید، زیرا ممکن است مغز شما را زخمی کند. این درست در مورد حسادت صدق می کند.

دکتر لورن پاپ، استاد توسعه انسانی و مطالعات خانواده دانشگاه ویسکانسین که تحقیقات گسترده ای در مورد روابط صمیمانه انجام داده است، با این موضوع موافق است. حسادت مزمن نشانه مثبتی برای رابطه نیست. ممکن است وسوسه انگیز باشد که فکر کنید کسی بیشتر به شما علاقه دارد یا بیشتر به شما اهمیت می دهد، زیرا در حسادت فرد رفتار مالکانه بیشتری از خود نشان می دهد، اما حسادت زیاد نشانه منفی ناامنی در رابطه است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن