تغذیه و ورزش

11 خوشمزه ای که رنگ به روان تان می بخشد

احساس شاد بودن و رضایت یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سلامتی روان افراد جامعه است. محققان موسسه روانپزشکی بریتانیاˈ فهرستی از مواد غذایی تهیه کردند که موجب شادی می‌شوند.

به گزارش خط سلامت این منوی رنگارنگ را در نظر گرفته و سعی کنید برای کاهش استرس های روزانه با مصرف روزانه حداقل یک مورد از آنان به زندگی تان رنگ شادی دهید.

لوبیا سبز

بررسی‌ها نشان می‌دهد که سطح منیزیم در افراد افسرده بسیار پایین است؛ بنابراین مصرف مواد غذایی که در افزایش منیزیم بدن نقش دارند به افراد افسرده توصیه می‌شود. یکی از این مواد غذایی لوبیا سبز و سبزیجات سبزرنگ است.

ماهی سرخو

یکی از مهمترین دلایل بروز افسردگی کمبود ویتامین ب 12 است. ماهی ˈسرخوˈ این کمبود را جبران می‌کند.

کدو تنبل

کدوتنبل باعث می‌شود که سلولهای عصبی زنده نگه داشته شوند. علاوه بر این این ماده غذایی یک پروتئین مخصوص در بدن را به ˈسروتونینˈ یعنی هورمون شادی تبدیل می‌کند.

شکلات

این ماده خوراکی باعث افزایش ˈآندروفینˈ در بدن می‌شود.

گندم

مصرف این ماده غذایی باعث بهبود خلق و خو، انرژی، سلامت، هوشیاری، تمرکز  می‌شود.

عرق شیرین بیان

عرق شیرین بیان بهترین گزینه برای مقابله با استرس است.

گریپ فروت

این میوه خوراکی منبع غنی اسید فولیک بوده که نقش اساسی را در اکسیژن‌رسانی مغز انجام می‌دهد، علاوه بر این نقش کلیدی را در تولید هورمون سروتونین در بدن دارد.

دانه کنجد

این ماده غذایی منبع غنی ˈآمینو اسیدˈ است که از بروز افسردگی جلوگیری می‌کند.

عدس

معمولاً افراد از بی‌حالی ، ضعف و خستگی روزانه نالان هستند. مهمترین علت بروز این عوامل کمبود آهن است که با مصرف عدس به میزان 3 بار در هفته جبران می‌شود.

قلوه گوسفند

این ماده غذایی در تقویت حافظه و برای جلوگیری از استرس بسیار موثر است.

پرتقال

این میوه خوشمزه دارای ترکیباتی است که میزان انسولین و سروتونین را متعادل کرده و از بروز نوسات اخلاقی جلوگیری می‌کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن