روانشناسی فردینوتیفیکیشن

لبخند زدن، شادی واقعی را نشان می دهد؟ / چگونه می توان افراد شاد را شناسایی کرد

خط سلامت: یک مطالعه بزرگ جهانی نشان می‌دهد که لبخند زدن می‌تواند باعث شود احساس شادی بیشتری داشته باشید. آیا حالات صورت بر احساس تأثیر می گذارد؟ آیا لبخند زدن شما را شادتر می کند؟ آیا اخم کردن شما را غمگین تر می کند؟

به گزارش خط سلامت این ایده که حرکات صورت بر احساسات تأثیر می گذارد «فرضیه بازخورد چهره» بحث برانگیز است. این بیشتر به این دلیل است که تحقیقات در این زمینه نتایج بسیار متفاوتی را به همراه داشته است.

پیشنهاد شده است که لبخند زدن در آینه به مدت پنج ثانیه هر روز صبح ناراحتی را کاهش می دهد، بهزیستی را بهبود می بخشد و افسردگی را کاهش می دهد با توجه به نتایج جدید، این امکان وجود دارد که اثرات بازخورد نسبتاً کوچک صورت بتواند در طول زمان به تغییرات معناداری در سلامتی انباشته شود.

 آیا لبخند واقعاً بیانگر شادی است

نظریه‌ای وجود دارد که بیان می‌کند «اظهار» چهره ما به عنوان ابزاری برای نفوذ اجتماعی بهتر درک می‌شود. در این دیدگاه، لبخند نشان دهنده تمایل به درگیر شدن در یک تعامل اجتماعی مثبت به جای “شادی” است. اگر اینطور باشد، انتظار نمی رود که حرکات ماهیچه های صورت تاثیر قابل توجهی بر احساسات داشته باشد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن