روانشناسی فردیزوج و خانواده

این تمرین نفس اضطراب را می گیرد

آیا آموزش یوگا و تمرکز حواس باعث بهبود افسردگی و اضطراب در دانش آموزان مقطع راهنمایی می شود؟

تحقیق جدیدی که در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده است ، پیامدهای تمرینات یوگا و ذهن آگاهی را بر سلامت روان دانش آموزان دبیرستانی بررسی کرده است. یافته‌ها نشان می‌دهد که دانش‌آموزان بین سنین 11 تا 14 سال ممکن است پس از انجام منظم یوگا و تمرین ذهن‌آگاهی، بهبود علائم اضطراب و افسردگی را مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار خط سلامت مقطع راهنمایی هرگز مرحله رشد آسانی نبوده است. تغییرات فیزیکی و شناختی به سرعت اتفاق می افتد. این تغییرات نحوه تفکر کودکان در مورد جهان و روابط آنها با والدین را تغییر می دهد. سردرگمی و فشار ناشی از بزرگ شدن، دانش‌آموز راهنمایی را به‌ویژه در برابر بیماری‌های روانی آسیب‌پذیر می‌کند.

رشد اجتماعی

دانش‌آموزان کنونی راهنمایی نیز پیامدهای همه‌گیری COVID-19 را تجربه می‌کنند که بر رشد اجتماعی آنها تأثیر گذاشته، زندگی خانوادگی را مختل کرده و نگرانی برای آینده را افزایش داده است.

سلامت روان می تواند بر ظرفیت فرد برای داشتن یک زندگی پر رونق بزرگسالی تأثیر بگذارد. در نتیجه، بسیاری از مدارس دولتی در حال توسعه برنامه هایی هستند تا به دانش آموزان شیوه هایی را آموزش دهند که سلامت روانی آنها را بهبود بخشد و از آنها محافظت کند. تمرین هایی مانند ذهن آگاهی و یوگا به دلیل هزینه کم و سهولت اجرا، استراتژی های مداخله ای ایده آل برای مدارس دولتی هستند.

کاهش علائم

با تجزیه و تحلیل نتایج، مشخص شد آن دسته از دانش‌آموزانی که برنامه درسی یوگا را دریافت می‌کردند، کاهش علائم اضطراب و افسردگی را تجربه کردند.

آنها نتیجه گرفتند: با مداخله زودتر در نوجوانی، از طریق برنامه‌های مراقبت اجتماعی و عاطفی جهانی مانند برنامه‌های یوگا و ذهن‌آگاهی مبتنی بر مدرسه، جوانان ممکن است به مهارت‌ها و تکنیک‌های مقابله‌ای برای مبارزه با استرس و کاهش حالات هیجانی منفی برای محافظت از آینده مجهز شوند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن