تغذیه و ورزش

این خوشمزه، با نمک تان می کند

اگر از اضطراب رنج می برید، تنها نیستید. میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر اضطراب قرار دارند. در واقع، اضطراب یکی از شایع ترین بیماری ها است. نزدیک به 18 درصد از جمعیت امریکا، یا 40 میلیون بزرگسال، با اضطراب دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرنگار خط سلامت تغییر در رژیم غذایی و نوشیدن اسموتی های ضد اضطراب وضعیت سلامت روان را تغییر می دهد.

اسموتی ها راهی آسان و سریع برای گنجاندن بیشتر “مواد خوب” در رژیم غذایی هستند. غذاهای خاصی وجود دارند که ممکن است به کاهش اضطراب کمک کنند و می توانند برای ارتقاء عملکرد سالم مغز مفید باشند.

یک نکته طلایی:

اضطراب و افسردگی از بیماری های جدی هستند. هرگز نباید به جای درمان های پزشکی حرفه ای فقط از اسموتی ها استفاده کنید. اسموتی ها می توانند مکمل خوبی برای یک رژیم غذایی متعادل باشندآنها می توانند کمک کنند تا برنامه درمانی فردی خود را پیدا کنید.

بهترین اسموتی ضد اضطراب

تخمه کدو تنبل

اگر از اضطراب رنج می برید، تخم کدو تنبل باید در لیست خریدتان باشد. تخمه کدو تنبل منبع طبیعی تریپتوفان است. تریپتوفان می تواند به بدن شما کمک کند سروتونین ، ماده شیمیایی مسئول شادی تولید کند.

به گزارش خبرنگار خط سلامت تخمه کدو تنبل منبع خوبی از پتاسیم و روی است. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، کمبود پتاسیم با خستگی و تغییرات خلقی مرتبط است. در یک مطالعه کاملاً تکان دهنده نشان داده شد که 20٪ از افراد مبتلا به بیماری روانی ممکن است کمبود پتاسیم داشته باشند.

روی و ارتباط آن با اضطراب بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته است. چندین مطالعه نشان داده اند کمبود روی ممکن است علائمی شبیه افسردگی ایجاد کند . بدن ما برای ساختن انتقال دهنده های عصبی به روی نیاز دارد . عدم تعادل در این انتقال دهنده های عصبی منجر به اضطراب می شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن