روانشناسی فردینوتیفیکیشن

حسادت مردان با حسادت زنان چه تفاوتی دارد ؟

خط سلامت: حسادت به عنوان مجموعه پیچیده‌ای از افکار و احساسات تعریف می شود که عواطفی مانند غم، خشم، ترس و اضطراب را بر می انگیزد.

به گزارش خط سلامت، محققان اعلام کرده اند حسادت یک پدیده چند عاملی است که واکنش هایی نظیر خشونت و انتقام گیری را راه اندازی می کند. اگرچه روانشناسان بالینی سطوح متوسط حسادت را برای حفظ روابط لازم می دانند ولی حسادت شدید و رفتارهای ناشی از ثبات و کیفیت یک رابطه را به خطر می اندازد.

مردان حسودترند یا زنان ؟

حسادت از مرز جنسیت و سن و سال فراتر می رود، به گونه ای که زن و مرد هر دو احساس حسادت می کنند. با این حال حسادت در دوجنس زن و مرد تفاوت هایی دارد؛ برخی شواهد نشان می دهد در روابط عاشقانه مردان نسبت به خیانت جنسی، واقعی یا خیالی، حسادت بیشتری دارند. این درحالی است که زنان، نسبت به خیانت عاطفی حسادت بیشتری نشان می دهند.

حسادت برای روابط خوب است یا بد؟

اگر چه حسادت یک احساس طبیعی است که ارزش یک رابطه را نشان می دهد؛ حسادت بی دلیل و بیش از حد باعث ناراحتی و آشفتگی در رابطه می شود. افراد حسود در بعضی شرایط ، رفتارهای غیرمنطقی یا حتی خطرناک انجام می دهند که عواقب جبران ناپذیری به جا می گذارد.

آیا حیوانات می توانند حسادت کنند؟

شواهد نشان می دهد که برخی از حیوانات مانند سگ ها، که پیوندهای اجتماعی نزدیکی با یکدیگر یا با انسان ها ایجاد می کنند حسادت را تجربه کنند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن