زوج و خانوادهعشق و خیانتنوتیفیکیشن

اولین قدم برای خیانت از این نقطه برداشته می شود ! / این یافته متعجب تان می کند

خط سلامت: یک رابطه چگونه از هم پاشیده می شود؟ و به هم ریختن این مرز در چه نقطه ای قرار دارد؟ متخصصان و روانشناسان خیانت را عامل اصلی فروپاشی رابطه می دانند و تاکید می کنند اگر زندگی مشترک خود را دوست دارید و همسرتان برای شما مهم است قبل از خیانت آن را در ذهن تان مرور کنید پس از خیانت یادآوری این نکته حل مساله نیست.

مشکلات زیر رابطه را متزلزل می کند:

پنهان کاری در رابطه

به گزارش خط سلامت یکی از دلخراش ترین بخش های یک رابطه پنهان کاری است که معمولاً منجر به خیانت می شود . در برخی موارد، به ویژه در روابط زوجین، ممکن است یک شریک از این رابطه مطلع شود، احساس درماندگی و ناتوانی کند. پنهان کاری یک رابطه، مانع اعتماد طرفین می شود.

تاثیر خیانت بر سلامت روان

شخصی که به او خیانت شده، در عزت نفس و اعتماد به نفس، ارزش خود، احساس نامشخص از خود، اعتماد به نفس ضعیف و ناامنی‌های ظاهری، و ..با مشکل مواجه می شود و همچنین از افسردگی، اضطراب، استرس، هوشیاری بیش از حد و کابوس رنج می برد. هر فردی تعریف متفاوتی از خیانت دارد. اما ایجاد یک تعریف مشترک و سپس ایجاد مرز برای محافظت از آن اهمیت دارد.

چند نکته که با شریک زندگی خود بهتر است آن را در نظر بگیرید.

  • یک رابطه را چگونه تعریف می کنید؟
  • چه چیزی به عنوان یک رابطه واجد شرایط است؟
  • چه چیزی در روابط گنجانده شده است (به عنوان مثال، ارزش ها، باورها، سنت ها)؟
  • برای اطمینان از اینکه من برای رابطه مان ارزش قائل هستم به چه چیزی نیاز دارید؟
  • برای محافظت از رابطه خود به چه مرزهایی نیاز داریم؟برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن