روانشناسی فردینوتیفیکیشن

تنهایی عامل پرخوری است / خطر هوس های جورواجور در زمان تنهایی

مغزهای تنها مانند مغزهای گرسنه هوس غذا می کنند. پس از تنها ماندن، مغز افراد واکنش‌های بیشتری به خوردن نشان می دهد.

انزوای اجتماعی و تنهایی – چیزی که بسیاری از مردم در طول همه‌گیری کووید-19 تجربه می‌کنند – باعث می‌شود که مغز افراد بیشتر هوس کند.

به گزارش خبرنگار خط سلامت مغز گرسنه هوس غذا می کند. یک مغز تنها مشتاق ایجاد ارتباط با دیگران است. دانشمندان گزارش می دهند پس از گذراندن یک روز کاملاً منزوی و دوراز دیگران، مغز افراد با دیدن دیگران ، مانند مغز یک فرد گرسنه که غذا می بیند، هیجان زده می شود.

لیویا تومووا، عصب‌شناس شناختی و همکارانش به مدت 10 ساعت غذا نخوردند. در پایان روز، سلول‌های عصبی خاصی در مغز میانی در پاسخ به تصاویر پیتزا و کیک شکلاتی فعال شدند. آن نورون‌ها دوپامین را که یک پیام‌رسان شیمیایی مرتبط با پاداش است، تولید می‌کنند.

در یک روز دیگر ، همان افراد 10 ساعت در انزوا قرار گرفتند. نورون‌ها در همان نقطه در پاسخ به عکس‌هایی از افراد در حال گفتگو یا ورزش‌های گروهی فعال شدند.

در افرادی که گزارش دادند عموماً تنهاتر هستند، پاسخ‌های اجتماعی کمرنگ بود. تومووا می‌گوید: ما واقعاً نمی‌دانیم چه چیزی باعث آن می‌شود.

مغز میانی که نقش مهمی در انگیزه افراد برای جستجوی غذا، دوستان، قمار یا مواد مخدر دارد، حتی زمانی که افراد گرسنه یا تنها نیستند به غذا و سیگنال های اجتماعی پاسخ می دهد. از این گذشته، یک فرد همیشه می تواند غذا بخورد یا در کنار دیگران بنشیند، اما گرسنگی و تنهایی در افراد واکنش را افزایش می داد و واکنش مردم را به چیزی که از دست داده بودند متمرکز می کرد.

تومووا از دانشگاه کمبریج می‌گوید: یافته‌ها وضعیت کنونی را نشان می‌دهد. کووید 19 بسیاری از افراد را از نظر اجتماعی منزوی کرده است که باعث تاثیر بر زندگی روانی و جسمانی آنان شده است  به گونه ای که  باعث می شود افراد بیشترغذا بخورندبرای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. .

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام تنهایی این روزها بهترین گزینه برای اعصابی ارام وامیدی بهتر برای اینده است من تنهایی را خیلی دوست دارمقدرت تمرکز وهوش کشف رازه انواع قفلهارادرتنهایی وسکوت مطلق میشود بازکردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن