روانشناسی فردینوتیفیکیشن

مدام تلفن همراه تان را چک نکنید

چک کردن مداوم گوشی سطح استرس را افزایش می دهد.طبق نظرسنجی انجمن روانشناسی امریکا (APA)، چک کردن مداوم گوشی هوشمند با استرس ارتباط دارد.
به گزارش خبرنگار خط سلامت یافته ها نشان می دهد فناوری و استفاده از رسانه های اجتماعی بر سطح استرس، شادی و رفاه انسان ها تأثیر می گذارد. بسیاری از ما اغلب اوقات تلفن‌های خود را چک می‌کنیم که این کار با سطوح بالاتر استرس مرتبط است.
 استفاده از رسانه های اجتماعی به شدت افزایش یافته است در حالی که تنها 7 درصد از بزرگسالان در آمریکا در سال 2005 از رسانه های اجتماعی استفاده می کردند، در سال 2015، 65 درصد  به رسانه های اجتماعی متصل بودند.  جوانان 29-18 ساله حتی ارتباط بیشتری دارند و 90 درصد کاملاً از طریق شبکه های اجتماعی متصل هستند. اعداد در حال افزایش هستند زیرا رسانه های اجتماعی ما را بیشتر و بیشتر به هم متصل می کنند.

بررسی مداوم گوشی  رایج شده است

در حالی که این یک پدیده نسبتاً جدید است، افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی و دستگاه های متصل به اینترنت باعث شده است که بسیاری از مردم معمولاً تلفن های خود را برای پیامک، ایمیل و پست های رسانه های اجتماعی چک می کنند. چیزی که زمانی شاید راهی برای گذراندن زمان در صف انتظار یا راهی برای حفظ شرایط اضطراری در محل کار بود، اکنون به یک رفتار عادی تبدیل شده است که بسیاری از ما بدون فکر انجام می دهیم.

ارتباط چک کردن مداوم گوشی با استرس

تقریباً یک نفر از هر پنج (18٪) گزارش می دهند که استفاده از فناوری منبع بسیار مهمی از استرس است و همچنین کسانی که دائماً تلفن های خود را چک می کنند، احتمال بیشتری دارد که فناوری برای آن ها تا حدودی یا به طور قابل توجهی استرس زا باشد.
بحث‌های سیاسی و فرهنگی: بیش از دو پنجم چک‌کننده‌های مکرر تلفن (42%) گزارش می‌دهند که بحث‌های سیاسی و اختلافات فرهنگی در رسانه‌های اجتماعی باعث استرس آنها می‌شود، درگیر شدن در یک محیط پر از تعارض بیشتر ممکن است منجر به استرس بیشتر شود.
تأثیرات بر سلامت: استرس باعث می شود فرد مدیریت ضعیف در برابر حفظ سلامت روان داشته باشد. این نگرانی معتبر است، زیرا مشخص شده است که مقایسه اجتماعی رسانه های اجتماعی با کاهش شادی و رفاه و همچنین افزایش سطح استرس مرتبط است و استرس می تواند به شکل های گوناگون بر سلامتی تأثیر بگذارد.
احساس عدم ارتباط: کسانی که بیشتر رسانه های اجتماعی را بررسی می کنند، کسانی هستند که کمترین ارتباط را احساس می کنند. 44 درصد از چک‌کننده‌های ثابت گزارش می‌دهند حتی زمانی که آن‌ها با خانواده هم هستند، در حال چک کردن مداوم گوشی اند و از خانواده و دوستان خود جدا شده‌اند. آنها این احساس را نتیجه فناوری می دانند و می گویند به دلیل در دسترس بودن رسانه‌های اجتماعی، کمتر با دوستان یا خانواده خود ملاقات می‌کنند. این تنهایی می تواند بر سلامتی و شادی تأثیر بگذارد، زیرا تنهایی خطرات خاص خود را دارد و حتی می تواند مسری باشد.

 مدیریت چک کردن مداوم گوشی :

دسترسی  را محدود کنید. همچنین به دیگران یاد  دهید که از شما انتظار نداشته باشند که دائما در دسترس باشید. این مرز کوچک ممکن است در زمان‌های دیگر و به روش‌های دیگر قطع ارتباط را آسان‌تر کند.
با “حالت پرواز” راحت شوید: قرار دادن تلفن خود در “حالت پرواز” و چک کردن آن فقط یک بار در ساعت راه خوبی برای  بی صدا نگه داشتن اعلان ها است.
 بخواهید تا با شما تماس بگیرند: با اعلام اینکه دوست دارید وقتی با مردم هستید کمتر تلفن خود را چک کنید، کمک بگیرید. حتی می‌توانید با دیگران قرار بگذارید که وقتی با هم هستید هیچ‌کدام از تلفن‌هایتان استفاده نکنید. این کار می تواند کمک کند تا با کسانی که با آنها هستید ارتباط برقرار کنید و آن را به یک نوع بازی تبدیل کنید، نه کاری که به تنهایی انجام می دهید.
برنامه‌های اضافی را حذف کنید: اگر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی اضافی را روی تلفن خود حذف کنید، وقت کمتری برای چک کردن موارد مختلف صرف می کنید.
مراقبه کنید: از آنجا که چک کردن تلفن می تواند یک عادت موذیانه باشد، انجام آن بدون فکر و اتوماتیک آسان است. ایجاد یک عادت جدید مانند مدیتیشن کمک می کند تا از لحظه حال، اینجا و اکنون آگاه تر شوید. این شیوه کمک می کند حضور کامل را تمرین کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن