روانشناسی فردینوتیفیکیشن

3 بیماری روانی رانندگان خشن

خشم یکی از هیجانات منفی شناخته شده است. اگرچه تجربه این هیجان اجتناب ناپذیر است ولی مدیریت خشم به آموزش نیاز دارد و بین اختلالات روان پریشی با خشم رابطه وجود دارد.
به گزارش خبرنگار خط سلامت، بین ویژگی‌های روان‌پریشی و رفتار رانندگی و ابراز خشم در پشت فرمان ارتباط وجود دارد.
طبق مطالعات انجام شده افرادی که دچار مشکلات روان‌پریشی، خلق پایین، تکانشگری بیشتری بودند میزان تخلفات رانندگی و رفتار پرخاشگرانه‌ ی بیشتری را در رانندگی نشان دادند.
این میزان پرخاشگری و زیر پا گذاشتن قوانین راهنمایی و رانندگی و رانندگی می تواند خطرناک باشد. کسانی که معمولاً در جاده رفتار پرخاشگرانه و قانون شکنی می کنند، بیشتر به خود و دیگران صدمه می زنند.
بر اساس مطالعه ای که بر روی رانندگان انجام شد، افرادی که هنگام رانندگی در حالت مست بودند، رانندگی بی‌احتیاط و سرعت غیرمجازی داشته اند که باعث آسیب به خود و بقیه می شدند.
در این مطالعه افراد هرچه در ویژگی‌های روان‌پریشی امتیاز بیشتری کسب می‌کنند، همدلی و خودکنترلی کمتری از خود نشان می‌دهند.
داشتن ویژگی‌های روان‌پریشی اولیه و همچنین کاهش تمایلات همدلانه، تکانشگری بالا و هیجان زیاد مرتبط با رانندگی، می‌تواند خطر مجرمان رانندگی را برای نتایج خطرناک رانندگی افزایش دهد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن