تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

افکار خودکشی را با این شیوه دور بزنید ! / خودکشی بحران بزرگی است جدی بگیرید

خط سلامت: امروزه خودکشی بحران بزرگی است که نه تنها فرد بلکه خانواده آن فرد هم از این بحران آسیب می بینند. زمانی که خلق افراد پایین است افکار خودکشی را بیشتر تجربه می کند.یکی از مواردی که باعث بالا آمدن خلق می شود ورزش است.
به گزارش خط سلامت ورزش ناراحتی را در بین افرادی که در بحران خودکشی قرار دارند کاهش داده و احساس ناامیدی را پایین می آورد.

ارتباط فعالیت بدنی با خودکشی

فعالیت بدنی می تواند علائم پریشانی را در افراد مبتلا به بیماری روانی شدید بهبود بخشد.
همچنین محققان می گویند فعالیت بدنی به عنوان مکمل دارو و یا روان درمانی در افراد مبتلا به مشکلات سلامت روان مفید است.
فعالیت بدنی، خطر ناامیدی، افسردگی و رفتار خودکشی را کاهش می دهد.
در مطالعه ای روی 12 زن بین 18 تا 65 ساله انجام شد محققان متوجه شدند: ناامیدی یک پیش‌بینی‌کننده قوی برای خودکشی و خوش‌بینی یک عامل محافظتی در برابر خودکشی است.
در برنامه ای از این افراد خواسته شد در دو جلسه به مدت 30 دقیقه پیاده روی سریع، دویدن در پارک شرکت کنند و گروهی دیگر بی تحرک در دو جلسه 30 دقیقه ای به تنهایی در اتاق بیمارستان باشند. نتایج نشان داد بیمارانی که در جلسات تمرینی شرکت کردند، بهبود قابل توجهی در ناامیدی نشان دادند، در حالی بیمارانی که بی‌تحرک بودند، بهبود چشمگیری نداشتند. پس می توان گفت حرکات بدنی احساس ناامیدی افراد را کاهش داده و خلق آن ها را بالا می آورد تا بتوانند افکار خودکشی را مدیریت و در نهایت حذف کنند.
همچنین افزودن جلسات روزانه (30 دقیقه) فعالیت بدنی با شدت متوسط (پیاده‌روی تند، آهسته دویدن با ضربان قلب حفظ شده در 65 تا 80 درصد حداکثر ضربان قلب پیش‌بینی‌شده) به مراقبت‌های معمول در بیماران خودکشی بستری می‌تواند موثر باشد.

 ورزش و کاهش ناامیدی 

ورزش احساس شایستگی و استقلال را تسهیل و به بهبود علائم بیماران کمک می کند. همچنین ورزش به عنوان تمرین استقامتی باعث تغییرات فیزیولوژیکی می شود که اثرات درمان های پزشکی را افزایش می دهد و در نهایت جلسات تمرینی باعث کاهش خستگی و انرژی کم و علائم رایج داروهای آرام بخش روانپزشکی می شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن