زوج و خانوادهعشق و خیانتنوتیفیکیشن

در برابر جرقه عشق روانشناسان هم کم آورده اند

 هیچ ترکیب جادویی از ویژگی‌های شخصیتی روی کاغذ نمی‌تواند تشخیص دهد که روابط عاشقانه در زندگی واقعی به کجا خواهد رسید و چه کسی اولین جرقه عشق را خواهد زد.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد پرسشنامه‌های شخصیت و ترجیحات شریک زندگی، پیش‌بینی نمی‌کنند چه کسی در ملاقات حضوری جرقه‌های عاشقانه ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار خط سلامت پیش بینی یک رابطه عاشقانه عملاً غیرممکن است.البته این برای افرادی که به دنبال دوستیابی هستند چندان شوکه کننده نیست. سامانتا -روانشناس- می گوید: داده های پس زمینه رابطه گسترده دو نفر – قابل مقایسه با اطلاعات جمع آوری شده توسط سرویس های دوستیابی دیجیتال – نمی توانند پیش بینی کنند که آیا این زوج در طول یک قرار ملاقات سریع و رو در رو چهار دقیقه ای به صورت عاشقانه ارتباط برقرار می کنند یا خیر.

گروه جوئل نتیجه می گیرد  روی کاغذ، هیچ ترکیبی از ویژگی های شخصی و ترجیحات شریک زندگی که تصور می شود بر انتخاب همسر تأثیر بگذارد، مشخص نمی کند کدام دو جنس مخالف آن را تحت تاثیر قرار می دهد.برای مثال فردی که گزارش می‌دهد جذب افراد برون‌گرا شده است، بیشترین شیمی را با سرعت‌دهندگانی که برون‌گرا را گزارش کرده‌اند، ایجاد می کند. یا، دو نفری که گزارش داده اند خوش قیافه و دارای شخصیت های گرم و صمیمی هستند، بعد از قرار ملاقات های کوتاه، به طور خاص به یکدیگر علاقه مند می شوند اما این چیزی نیست که جوئل و همکارانش دریافتند. محققان 350 دانشجو را مورد مطالعه قرار دادند – تقریباً به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم شدند – که در یکی از 15 رویداد دوستیابی سریع شرکت کردند.  برخی از ویژگی‌ها مانند برون‌گرایی و صمیمیت ، جذابیت بیشتری را برای افراد عاشق پیش‌بینی می‌کنند، اما یک تجزیه و تحلیل آماری از پاسخ‌های شرکت‌کنندگان نشان داد هیچ ویژگی یا ترجیحی، یا ترکیبی از ویژگی‌ها و ترجیحات، پیش‌بینی نمی‌کند یک نفر بعد از یک مدت، چقدر به شخص دیگری تمایل دارد. جوئل می‌گوید: یافته‌های ما نشان می‌دهد پیش‌بینی جذابیت عاشقانه اولیه با استفاده از معیارهای خود گزارش دهی قبل از ملاقات دو نفر بسیار دشوار است.

هلن فیشر، انسان شناس زیستی، محقق ارشد موسسه کینزی دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون، می‌گوید: شما باید شخصاً با شخصی ملاقات کنید تا مدارهای مغزی را برای عشق رمانتیک تحریک کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن