تغذیه و ورزشنوتیفیکیشن

2 جایگزین شادی بخش بجای نوشابه

خط سلامت: نوشابه نه تنها موجب افزایش وزن و کمتر کلسیم و سایر مواد مغذی می شود، بلکه موجب پایین آمدن خلق و خو و افزایش افسردگی می شود.

به گزارش خط سلامت متخصصان سلامت روان و روانشناسان بالینی بهتر است به جای نوشابه جایگزین هایی را در نظر داشت.آنان مواردی را پیشنهاد کرده اند که موجب ارتقاء سلامت روان و خلق و خو شده و افسردگی را کاهش می دهد که در زیر می خوانید:

اسموتی میوه و سبزیجات

افراد می توانند با  ترکیب تکه های کامل میوه یا سبزیجات یا آب، اسموتی درست کنند. استفاده از میوه های یخ زده همان خنکی را که نوشابه می دهد به اسموتی می بخشد. اضافه کردن آب لیمو نه تنها موجب طعم بهتر بلکه موجب بالاتر رفتن خلق و خو می شود.

آب سودا با آب میوه

برخی از مردم ترک کردن بوی مطبوع نوشابه‌ها را دشوار می‌دانند. مخلوط کردن آب سودا ساده با کمی آب میوه و فشار لیمو یا لیموترش یک جایگزین با طراوت است. برخی از آب میوه های موثر عبارتند از: زغال اخته ، تمشک، سیب و انگور. با این حال، از آنجا که بسیاری از آبمیوه ها حاوی قند بالایی هستند، بهتر است از میوه های تازه استفاده شود.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن