روانشناسی فردی

ساده ترین راه بالا بردن انرژی روانی / این قدم را با شادی بردارید

شادی به زندگی عاطفی و جایگاه ما در دنیای اجتماعی کمک کند. ما را به جامعه پیوند می دهد و در زمانی که اخبار بد  ما را احاطه کرده ، شادی ارزش توجه ما را دارد.

به گزارش خط سلامت مردم با احساس شادی، انرژی و خلق بالایی را تجربه می کنند. شادی زودگذر است، اما می توانیم در زمان تجربه شادی، آن را مدیریت کنیم تا ماندگار باشد و این شادی باعث احساس قدرت در فرد می شود. شادی به عنوان پادزهر، برای احساسات  افراد افسرده است. متفکران پزشکی تا قرن نوزدهم بر این فرض بودند که بدن انسان توسط گردش مایعات یا شوخ طبعی ها اداره می شود. برای مثال، افسردگی از زیاده‌روی صفرای سیاه ناشی می‌شود. برخی معتقد بودند موسیقی و رقص یک محرک‌ برای مقابله با افسردگی و ایجاد شادی است.

شادی عمیقاً با بدن و به ویژه چهره مرتبط است. در واقع، شادی از صورت شروع می شود و به سمت داخل حرکت می کند. همانطور که ژرمن دو استال نویسنده فرانسوی در آغاز قرن نوزدهم اشاره کرد، وقتی که شما حالتی شاد به خود می گیرید، فارغ از اینکه در چه وضعیتی هستید، شادی درون شما حرکت می کند. اول در حالت چهره و بعد ذره ذره نفوذ می کند و درون فرد با قدرت شادی تغییر می کند. اراسموس روتردامی، بزرگ‌ترین روشنفکر قرن شانزدهم، بدن شاد را به اجتماع پیوند می‌دهد و می‌گوید: «با نگاهی شاد و شادمان، هدیه‌ی شکرگزار تو زیاد و دو چندان می شود .

تعریف شادی

شادی، یک کیفیت اجتماعی که یک جامعه اخلاقی خاص را شکل می دهد و بین مردم ظاهر می شود و باعث پیوند بین آن ها می شود. جای تعجب نیست که پزشکان به دنبال ایجاد نشاط از طریق روش های شیمیایی بودند. دیوید هیوم فیلسوف اسکاتلندی قرن هجدهم اشاره می کند که شادی نیرویی بزرگتر از فرد است. شاد بودن شایستگی به همراه دارد و طبیعتاً با اراده خوب مردم هماهنگ می شود.  هیوم از استعاره شعله برای شادی استفاده می کند تا توصیف کند که چگونه شادی ممکن است یک مکان را در نوردد. اگر شادی سالم و اجتماعی باشد و از نظر اخلاقی درست، می تواند به نوعی قدرت تبدیل شود. شادی می تواند روحیه را تنظیم کند و در شخصیت اجتماعی ما نیز تأثیر می گذارد. وجود شادی برای یک جامعه سالم ضروری است. هر کسی که بتواند شادی  را مدیریت و نگهداری کند، منبع کمیاب برای شکل دادن به زندگی عاطفی خود و همنوعانش پیدا کرده است. شادی نشان دهنده یک زندگی خوب است و همچنین با خلاقیت مرتبط است و می تواند جهان را دوباره بسازد. شادی باعث خوش بینی و تلاش بیشتر می شود و فرد خوشحال با تمرکز بیشتر کار می کند و می تواند پول بیشتر به دست آورد.

توصیه هایی برای شاد بودن

هرگز در هوای تیره و تاره راه نروید، به دنبال روشنایی و راه رفتن با چهره خندان  باشید.چهره درخشان و شاد مانند آفتاب از یکی به دیگری پخش می شود.

همیشه شاداب و به دنبال خودسازی باشید و برای خودش شغلی درست کنید که در آن احساس شادی داشته باشید.

ذهن شاد، ذهنی مثبت اندیش را تربیت می کند. ذهنی آرام که می تواند بهتر تصمیم ها را بگیرد.

شادی بی انتها برانگیخته می شود و از قدرت خود، برای پیوند دادن انسان ها به یکدیگر کمک می گیرد.

شادی آینده را متحول نمی کند، اما زمان حال را قابل تحمل می کند

آغاز قرن بیست و یکم چنین است. بعد هر اتفاقی بیفتد، چیزی تغییر کرده است.

یکی از پیامدهای زندگی در عصر جنگ و بیماری همه گیر این است که مشکلات بی‌پایانی که بر زندگی روزمره ما تحمیل می‌شود، خوش‌بینی را از بین برده و توانایی ما را برای برنامه‌ریزی برای آینده کاهش می دهد. شادی بعنوان یک مهلت موقت و متواضع از موقعیتی که ترس و سردرگمی آن را تسخیر کرده است پیشنهاد می شود. می دانیم که شادی خوب آینده را متحول نمی کند، اما زمان حال را قابل تحمل می کند و ما را در زمان انزوا یاری می دهد.در بیماری، شادی فاصله ای را که ترس از آلودگی بر ما تحمیل می کند پل می کند. این می تواند گردش کند زیرا بیماری نمی تواند گردش کند.

شادی به شکل ابراز مراقبت و نگرانی، همدلی، پیشنهاد کمک از راه دوراست. سعی کنید شادی را وارد زندگی تان کنید و با عزیزانتان شاد زندگی کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن