روانشناسی فردینوتیفیکیشن

از این 3 خط قرمز اضطراب عبور نکنید

خط سلامت: اضطراب یک احساس طبیعی است که در مقادیر کم برای فرد مفید و انگیزه دهنده است. مهم است که بتوانیم تشخیص دهیم چه زمانی اضطراب از مرز عبور می کند و منجر به رفتار مشکل ساز می شود.

به گزارش خط سلامت هرچه مدت زمان اضطراب طولانی باشد تأثیر آن بر خواب و روابط فرد بیشتر است.اضطراب احساسی است که همه تجربه کرده اند و باعث ناراحتی، بی قراری، و بی وقفه فکر کردن  می شود. در واقع اضطراب ذاتا چیز بدی نیست، پاسخی است که ذهن و بدن برای انطباق با موقعیت‌هایی که می‌تواند تهدیدکننده باشد ایجاد می‌کند. چگونه متوجه می شوید که اضطراب به جای کمک، شما را از پا در می آورد؟

اضطراب جدی را شناسایی کنید :

رابطه اضطراب با آفتاب

سطح بالایی از اضطراب در طول روز، که تا غروب کاهش نمی یابد، دلیلی برای نگرانی است. محققان می گویند: برای اکثر افراد مضطرب، نگرانی شان معمولاً در پایان روز کاهش می یابد. اما این مساله در مورد افرادی که دارای سطوح بالاتری از نگرانی هستند صدق نمی کند.

زمانی که شدت اضطراب با منبع نگرانی نامتناسب باشد،این ناهماهنگی می تواند باعث نگرانی شود.  اگر فرد آنقدر نگران امتحان آینده است که نمی تواند روی مطالعه تمرکز کند، یا آنقدر نگران طوفان است که خانه را ترک نمی کند، پس نگرانی به محدوده مشکل زا تبدیل شده است. اگر نگرانی با اهداف و ارزش های زندگی روزمره تداخل داشته باشد، احتمالاً اضطراب به سطح بالینی رسیده است.

 اضطراب عصرانه

عواملی همچون سبک زندگی سالم مانند اولویت دادن به خواب و ورزش منظم  به کاهش اضطراب کمک می کند.همچنین وقتی نگران موضوعی هستیم که کنترل کمی روی آن داریم یا اصلاً کنترلی روی آن نداریم، اضطراب افزایش می یابد.اضطراب به رویاها نفوذ می کند و باعث می شود فرد خواب ناآرامی را تجربه کند.

رویای افراد مضطرب در مقایسه با افراد عادی:

تعقیب کردن و تعقیب شدن

مورد حمله فیزیکی و مواجهه با اقدامات تهاجمی

منجمد شدن از ترس

نزاع و تعاملات کلامی پرخاشگرانه

اضطراب و ترس از اقدامات تهاجمی دیگران

ترس از افتادن و در خطر افتادن

طرد شدن در موقعیت های اجتماعی

فوت والدین و اعضای خانواده

تصادف با اتومبیل یا هواپیما

مواجهه با شکست ها و ناموفق بودن

طبق مطالعه روی 33 زوج متاهل که در مورد اضطراب انجام شد. چنانچه زوجی دچار اضطراب شود، زوج مقابل نیز احساس ناراحتی را تجربه می کرد.

محققان می گویند: این امکان وجود دارد که وقتی زوج ها در مدیریت اضطراب از طریق اجتناب با هم تبانی می کنند، ممکن است به طور ناخواسته میزان پریشانی مشترک را روز به روز حفظ یا تشدید کنند.

مسائل مربوط به سلامت روان، مانند بیماری های جسمی، اجتناب ناپذیر است. مشکل زمانی شروع می شود که افراد برای مدت طولانی نسبت به اضطراب خود بی توجه باشند. با مراقبت از سطح اضطراب خود و جستجوی کمک در مواقعی که به آن نیاز دارید می توانید به میزان زیادی سلامتی و سبک زندگی خود را مدیریت کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن