اخبار

اهمیت روانشناسی در دنیای مدرن

روانشناسی نه تنها برای سلامت روان و جسم بلکه در زندگی اجتماعی از اهمیت بسزائی برخوردار است.

اهمیت روانشناسی در دنیای مدرن بیش از گذشته خود را نشان داده است و این رشته را به عنوان یک رشته سودمند و تاثیرگذار نه تنها برای سلامت بلکه برای زندگی اجتماعی معرفی کرده است.

4 دلیل  اهمیت روانشناسی

  • در جهان صنعتی بحران سلامت روان وجود دارد.

آمارهایی مربوط به مشکلات سلامت روان نسبت به گذشته بیشتر شده است و در دهه های اخیر در دنیای صنعتی مشکلات روانی افراد افزایش یافته است و بیماری های افسردگی، اضطراب، بی ثباتی خلق و…. شیوع بیشتری یافته است و افراد بیشتری از این مشکلات روان رنج می برند. این روند بخصوص در بین نوجوانان و افراد بزرگسال در حال افزایش است.

  • درمان های موثر

درمان های روان درمانی در بهبود سلامت روانی افراد و کاهش علائم آزاردهنده موثر بوده اند و پیشرفت های صورت گرفته در روانشناسی بالینی و روانپزشکی موجب شده است افرادی که با مشکلات مختلف روان دست و پنجه نرم می کنند، از شدت علائم شان کاسته شود.

  • آسیب های فن آوری های مدرن

بسیاری از فن آوری های مدرن منجر به ایجاد طیف وسیعی از مشکلات روانی شده است. برای مثال مشکلات روانی مربوط به فضاهای مجازی و سایبری روی گروه زیادی از نوجوانان و جوانان اثرات نامطلوبی را بر جا گذاشته است.

  • عصر اینترنت و دنیای مجازی، متخصص رفتار می خواهد

بسیاری از فضاهای مجازی با رفتار انسان مرتبط هستند بنابراین شرکت های بزرگ این فضاهای ارتباطی نیازمند متخصصانی هستند که در حوزه علوم رفتاری متبحر هستند تا بتوانند نتایج روانی یک پست را تحلیل کنند. این مسئله با گذشت زمان اهمیت بیشتری پیدا کرد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن