روانشناسی فردینوتیفیکیشن

درمان اضطراب در زنان و مردان متفاوت است

خط سلامت: اضطراب در زنان هنگامی تشدید می شود که یک وضعیت خاص و مرتبط با زندگی وجود داشته باشد. احساس نگرانی در مورد سلامتی ، خانواده یا پول برای اکثر مردم به ویژه در زمان همه گیری کرونا COVID-19 طبیعی بود، اما برای کسانی که دارای اختلالات اضطرابی هستند، این نگرانی های روزمره هنوز باقی مانده است.

به گزارش خط سلامت محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا به تازگی رفتارهای مرتبط با اضطراب را بررسی کرده اند که چگونه عوامل بیولوژیکی بر اختلالات اضطرابی ، به ویژه در زنان تأثیر می گذارد. آنها دریافتند اضطراب در زنان هنگامی تشدید می شود که یک وضعیت خاص و مرتبط با زندگی وجود داشته باشد.

تفاوت های جنسیتی

دی اولیویرا روانپزشک و محقق ، مدل های جوندگان مرد و زن را برای درک بهتر تفاوت های جنسیتی در پاسخ های بیولوژیکی مرتبط به اضطراب بررسی کرد و گفت: اختلالات اضطرابی در زنان دو برابر مردان رخ می دهد. عوامل اجتماعی و فرهنگی احتمالاً نقش مهمی در ایجاد اضطراب در زنان دارند.

بیماری همه گیر کرونا ( COVID-19)  به شدت بر اضطراب افراد تأثیر گذاشته است. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، در ژوئن 2020 – چند ماه پس از همه گیری کرونا ( COVID-19)  13 درصد از آمریکایی ها برای مقابله با احساسات و استرس خود به دلیل ناشناخته بودن کرونا ( COVID-19)  استفاده از مواد را آغاز کردند.

زنان مضطربند یا مردان؟

دی اولیویرا با دانستن این که زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب می شوند ، گفت :نقش بسیاری از زنان در طول همه گیری کرونا ( COVID-19) تقویت شده ابود – کار از راه دور ، آموزش کودکان در مدرسه مجازی ، کارهای روزمره ، ….  این شرایط مربوط به زندگی اضطراب آنها را افزایش داد.

دی اولیویرا می گوید: “دانستن این که اضطراب می تواند بر اثر نگرانی های مختلف در مردان و زنان ظاهر شود ، گامی ارزشمند برای کاهش اثرات اضطراب و ماندگاری اضطراب در زنان و مردان و جستجوی درمان های بهتر بر اساس تفاوت جنسیتی است.”برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن