زوج و خانوادهسلامت جنسینوتیفیکیشن

کمترین تعداد رابطه جنسی برای پایداری ازدواج

زوجینی که رابطه جنسی را به صورت منظم برقرار می کنند ، با اختلافات شان راحت تر کنار می آیند.

روابط عاشقانه از این جهت که اساساً ماهیت جنسی دارند از همه روابط متمایز هستند. بعلاوه ، اکثریت قریب به اتفاق افراد انتظار دارند رابطه صمیمی آنها از نظر جنسی منحصر به فرد باشد. با این وجود از نظر میزان نیاز به رابطه جنسی بین افراد تفاوت وجود دارد. بنابراین جای تعجب نیست که یکی از رایج ترین دلایل مراجعه زوجین به مشاوره ، اختلاف در میزان میل جنسی است.

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت تحقیقات نشان داده است در روابط طولانی مدت ، یکی از زوجین به طور مداوم بیشتر از شریک زندگی خود رابطه جنسی می خواهد و این می تواند تنش و ناامیدی قابل توجهی برای هر دو ایجاد کند. این مطالعات نشان داده است زوجینی که از نظر میل جنسی به طور قابل توجهی متفاوت هستند ، در مقایسه با کسانی که میل جنسی آنها به طور مساوی است ، سطح پایین تری از رابطه و رضایت جنسی را گزارش می کنند.

ولی برخی از زوجین با وجود اختلاف در میل جنسی ، هنوز سطح بالایی از رابطه و رضایت جنسی را گزارش می کنند ، زوجینی که شکاف گسترده ای در میل جنسی دارند رضایت جنسی و رابطه ای کمتری را نسبت به کسانی که فاصله کمتری دارند، گزارش می دهند. با این حال کیم و همکارانش استدلال می کنند زوج هایی که مرتباً رابطه جنسی برقرار می کنند ، در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی کمتری دارند ، از رابطه و زندگی جنسی خود رضایت بیشتری دارند.

تفاوت در تمایل یا فراوانی رابطه جنسی؟

کیم و همکارانش می گویند زوج هایی که از نظر میل جنسی با هم مطابقت دارند لزوماً از نظر رابطه جنسی و رضایت جنسی با هم تطبیق ندارند. داده های این مطالعه نشان داد زوجین وقتی دارای میزان بالایی از میل جنسی هستند ، حتی اگر با هم مطابقت نداشته باشند ، رضایت بیشتری دارند.

تفاوت در میل جنسی

هنگامی که زوجین برای اختلاف در میل جنسی به دنبال کمک هستند ، مشاوران اغلب آنها را تشویق می کنند که یک توافق و سازش را در نقطه ای بین این دو پیدا کنند. با این حال ، نتایج این مطالعه نشان می دهد بهتر است به زوجین کمک شود تا بر میل جنسی پایین غلبه کنند تا اینکه به سازش ناخوشایند رابطه جنسی رضایت دهند.

اگرچه میل جنسی کم می تواند دلایل زیادی داشته باشد ، اما اغلب به دلیل تنش در رابطه است.

مطالعه ای در سال 2016 توسط روانشناس امی مویز و همکارانش نشان داد رضایت از رابطه جنسی حتی یک بار در هفته، اهمیت دارد و اختلاف در میل جنسی اهمیت کمتری خواهد داشت.

وقتی زوجین کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند ، اختلاف نظر در میل جنسی به ویژه برای شریک زندگی با میل جنسی بالاتر ایجاد می شود. بنابراین برای زوجین با میل جنسی پایین مهم است که بیشتر از تمرکز بر تفاوت بین آنها ، مسائل مربوط به کاهش میل جنسی را حل و فصل کنند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن