روانشناسی فردینوتیفیکیشن

چرا نباید داروهای ضد افسردگی را سر خود قطع کرد؟

خط سلامت: حالت تهوع و استفراغ دو مورد از شایع ترین عوارض داروهای ضد افسردگی است، در برخی موارد، حالت تهوع و استفراغ شدید یا مداوم باعث می شود، فرد تصمیم اشتباهی بگیرد و بدون تجویز پزشک و خودسرانه مصرف دارو را قطع کند.

علل عواض داروهای ضد افسردگی

به گزارش خط سلامت حالت تهوع و استفراغ عوارض جانبی رایج بسیاری از داروها هستند. داروهای ضد افسردگی که بر میزان سروتونین اثر می گذارند و با تحریک تاثیر این ماده، منجر به کاهش افسردگی می شوند؛ گیرنده های سروتونین را در دستگاه گوارش و مغز تحریک می کنند. تحریک دو دستگاه گوارش و دستگاه عصبی مرکزی عوارض جانبی مانند: اسهال، بی اشتهایی، حالت تهوع و استفراغ را ایجاد می کند.

سندرم ترک داروهای ضد افسردگی

اگر بدن به طور ناگهانی از مصرف داروی ضد افسردگی محروم شود، سندرم ترک داروهای ضد افسردگی ایجاد می شود. علائم ترک ناگهانی داروی ضد افسردگی ممکن است برای چندین هفته ادامه داشته باشد و حتی منجر به بازگشت افسردگی شود. مشکلات دستگاه گوارش از جمله شایع ترین علایم ناشی از ترک خودسرانه داروهای ضد افسردگی است، بعلاوه ترک ناگهانی داروهای ضد افسردگی منجر به اضطراب، گیجی، اسهال، سرگیجه، تب، توهم، سردرد، حملات وحشت زدگی، تعریق زیاد و لرزش می شود.

 کاهش علائم ترک داروهای ضد افسردگی

برای کاهش خطر علائم ترک داروهای ضد افسردگی، با پزشک خود صحبت کنید. درمواردی ممکن است عوارض ناشی از مصرف یک داروی ضد افسردگی بسیار شدید باشد، پیش از گرفتن هر تصمیمی در رابطه با قطع مصرف دارو حتما با پزشک خود مشورت کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن