زوج و خانواده

باهوش ها نرد عشق را می بازند

معایب باهوش بودن

باهوش ها در دوست یابی و روابط عاشقانه بیشتر شکست می خورند. نتایج یک مطالعه بین فرهنگی که بیش از 200 هزار نفر را مورد بررسی قرار داد ، نشان داد هوش و داشتن ظاهر زیبا برای شریک زندگی از نظر مردان مهم تر و برای زنان شوخ طبعی و هوشمندی یک مزیت است.

رابطه ی هوش و مطلوب بودن

به گزارش مینو کیا از خط سلامت محققان در یک رتبه بندی از شرکت کنندگان خواسته اند صفات شریک زندگی شان را مشخص کنند مانند شوخ طبعی ، مهربانی و هوش

در واقع ، بررسی های درجه بندی و رتبه بندی می تواند ما را به این باور برساند که اگر صفتی مطلوب باشد ، هرچه فرد بیشتر از آن بهره مند باشد ، بهتر است. اگر مهربانی خوب باشد ، زیاد مهربان بودن بهتر است. اگر طنز خوب باشد ، زیاد شوخ طبع بودن بهتر است. اگر هوش خوب باشد ، ضریب هوشی فوق العاده بالا بهتر است. به عنوان مثال ، هوش بالا ، مجموعه ای از صفات وراثتی مطلوب ، از جمله خلاقیت و حل مسئله را نشان می دهد.

محدودیت های جنسیتی و هوشمندی

محققان دانشگاه وسترن استرالیا به جای تکیه بر دستورات رتبه بندی بر جذابیت درک شده از سطح خاصی از هوش تمرکز کردند. با نمونه گیری از 375 فرد با ضریب هوشی تقریبی 100 از شرکت کنندگان خواستند که جذابیت شریک زندگی شان را در روابط کوتاه مدت یا بلند مدت ثبت کنند.

نتایج نشان می دهد هوش خارق العاده تا حدی به جذابیت آسیب می رساند. به عبارت دیگر ، افراد بسیار باهوش نسبت به همتایان خود که کمی کمتر باهوش هستند ، کمتر مطلوب به نظر می رسند.

این یافته ها حاکی از آن است که صفات مطلوب می توانند مطلوب باشند ، اما نه در سطوح بالا با این حال  نویسندگان این پژوهش حدس می زنند که شاید افراد فوق العاده باهوش استعداد کمتری در برقراری مهارت های بین فردی قوی داشته باشند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن