روانشناسی فردینوتیفیکیشن

اختلال خواب مرگ را پیچیده می کند

اختلال خواب ممکن است روند عزاداری را پیچیده کند.افرادی که به طور مداوم در به خواب رفتن مشکل دارند ، ممکن است در معرض خطر ابتلا به غم پیچیده پس از از دست دادن یکی از عزیزان خود باشند.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت محققان دانشگاه آریزونا دریافته اند کسانی که به طور مداوم در به خواب رفتن مشکل و اختلالات خواب دارند ، ممکن است در سوگ و عزاداری دچار مشکلاتی بیشتری شوند.

سوگ و چالش های خواب

اما اوکانر و همکارانش پس از یک تحقیق جامع در خصوص سوگ و خواب  دریافتند کسانی که قبل از سوگ و مرگ عزیزان چالش های مداوم دربه خواب رفتنو اختلالات خواب داشته اند ، بیشتر در معرض غم و اندوه پیچیده پس از تجربه ی سوگ و مرگ قرار دارند وغم و اندوه پیچیده ی مرگ موجب اختلال در عملکرد روزانه آن ها می شود متخصصان می گویند این مسئله بین 7 تا 10 درصد افراد داغدیده مشاهده می شود.

وی می گوید می دانیم بسیاری از افراد ، هنگام تجربه مرگ و سوگ اختلالات خواب را تجربه می کنند. همچنین می دانیم افرادی که دچار اختلال غم و اندوه طولانی تر هستند ، معمولاً دارای اختلالات خواب مداوم تری خواهند بود. اما مسئله این است افرادی که دچار اختلالات خواب هستند با مرگ و سوگ بیشتر به غم و اندوه پیچیده مبتلا می شوند؟

اوکانر و همکارانش در مرکز پزشکی دانشگاه هلند داده های مطالعه چند ساله را بررسی کردند ، که در آن گروهی از بزرگسالان میانسال و مسن را به مرور زمان دنبال و جنبه های مختلف سلامت جسمی و روانی آنها را بررسی می کرد.

اوکانر می گوید اختلالات خواب ممکن است نه تنها همراه با غم باشد بلکه یک عامل خطر برای ایجاد غم و اندوه پیچیده پس از سوگ و مرگ است.

اوکانر گفت: خواب هم برای سلامت جسمی و هم برای سلامت روانشناختی حیاتی است ، به همین دلیل می تواند بر روند عزاداری و سوگ تأثیر بگذارد.

وی گفت: می دانیم که خواب برای پردازش حوادث احساسی که در طول روز اتفاق می افتد مهم است.خواب همچنین به ما کمک می کند تا جسم خود را استراحت دهیم و بازیابی کنیم. غم و اندوه یک تجربه بسیار استرس زا برای بدن است. امکان استراحت و بازیابی احتمالاً به ما کمک می کند تا روز بعد کمی آمادگی جسمانی بیشتری برای کنار آمدن با غم و اندوه داشته باشیم.

اختلالات خواب موقت

اوکانر می گوید: اختلالات خواب موقت قبل از مرگ و سوگ یکی از عزیزان – مانند بی خوابی ناشی از استرس در هنگام مراقبت از یکی از اعضای خانواده بیمار – آنقدرها نگران کننده نیستند. آنچه بیشتر باعث نگرانی می شود ، مسئله اختلالات خواب مداوم است که به احتمال زیاد فرد را در معرض غم و اندوه پیچیده قرار می دهد.

اوکانر پیشنهاد می کند مراقبت های بهداشتی هنگام معالجه شخص داغدیده باید با بررسی سابقه اختلالات خواب او باشد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن