زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

3 دلیل انتخاب اشتباهی همسر/زنان بخوانند

بسیاری از زنان از جستجوی شریک زندگی طولانی مدت و داشتن رابطه دائم و همیشگی ناامید شده اند. زیرا نمی توانند تشخیص درستی در انتخاب خود داشته باشند و این مردان در رابطه دائم و همیشگی نمی مانند.علت این انتخاب نادرست چیست؟

جاذبه های جسمانی

به گزارش هما مسافر از خط سلامت وقتی صحبت از جذابیت های ظاهری و جسمانی می شود کمتر کسی است که به آن اعتراف کند ، اما زنان بدون شک جذب مردان خوش چهره می شوند . بر اساس تاریخ تکامل مردان جذاب ممکن است دارای ژن های با کیفیت و بالاتر باشند. همچنین ممکن است ویژگی های مثبت دیگری که به نظر می رسد با جذابیت های جسمی منتقل می شود مانند شخصیت بهتر و تجربیات زندگی رضایت بخش تر که مورد توجه افراد قرار می گیرد.با این حال ، اگر ما به دنبال روابط پایدار و طولانی مدت هستید، بهتر است دنبال مردان جذاب نروید.بر اساس تحقیقات مردان بسیار جذاب و مردانه به احتمال زیاد نسبت به شریک زندگی خود خیانت می کنند بعلاوه مردان بسیار جذاب به احتمال زیاد همسر خود را طلاق می دهند ، شاید به این دلیل که آنها مقاومت کمتری در برابر فرصت های رابطه های احتمالی دارند .

صدای گرم مردانه

زنان اغلب به مردانی با صدای گرم جذب می شوند. زنان صداهای عمیق تر و مردانه تر را ترجیح می دهند ، این ویژگی به سطح بالاتر تستوسترون مرتبط است .

جذابیت صوتی و جذابیت جسمی اغلب با هم همراه هستند.  مردانی که صدای آنها جذاب تر ارزیابی می شود معمولا دارای چهره  جذاب تری هستند به همین ترتیب مردان دارای صداهای جذاب دارای تقارن بیشتری هستند . تقارن بدن با کیفیت ژنتیکی و جذابیت جسمی نیز ارتباط دارد . همچنین از افرادی که دارای صدای جذاب تری هستند ، انتظار می رود شخصیت دلپذیرتری داشته باشند .اگرچه ممکن است زنان مردان  با صدای گرم را ترجیح دهند ، اما مردانی که صدای جذابی دارند تمایل به رابطه جنسی بیشتری دارند که خطر روابط جدید و یا تجربیات متعدد را در رابطه های گوناگون بالا می ، پدیده ای که محققان آن را تحت عنوان “شکار غیر همسر” شناخته اند.

مردان جذاب

زنان اغلب جذب مردانی می شوند که از قبل با آنها در رابطه بوده است. این وضعیت “کپی انتخاب همسر” نامیده می شود.

قرار ملاقات با مردان

اگر به دنبال یک رابطه کوتاه مدت هستید یک مرد جذاب از نظر جسمی با صدای جذاب ممکن است شریک ایده آلی باشد. با این حال اگر به دنبال یک رابطه دائم و همیشگی  هستید ، بهتر است به دنبال مردانی با سایر ویژگی های مطلوب باشید.  احترام متقابل برای یک رابطه دائم و همیشگی بسیار مهم است. در حقیقت احترام نسبت به احساس عشق  در رابطه رضایت طولانی مدت تری را ایجاد می کند. صداقت نیز با نتایج بهتر در رابطه دائم و همیشگیو رفاه بیشتر همراه است .

ویژگی های دو تایی

محققان می گویند زوجینی که از نظر جذابیت جسمی به یکدیگر شباهت دارند ، مشارکت طولانی تر و پایدارتری دارند .بعلاوه هرچه افراد بیشتر یکدیگر را می شناسند ، بیشتر یکدیگر را دوست دارند و به هم احترام می گذارند و جذابیت جسمانی برای شروع و حفظ یک رابطه دائم و همیشگی از اهمیت کمتری برخوردار است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن