اخبارروانشناسی فردی

خالکوبی مغز/ این طرح خالکوبی ویژه ترسوها است

خالکوبی مغز عجیب ترین یافته است که محققان به آن دست یافته اند. خالکوبی مغز در خواب اتفاق می افتد بخصوص وقتی که کسی در خواب است مغز شروع به خالکوبی می کند.

خالکوبی مغز در خواب

به گزارش مینو کیا از خط سلامت وقتی که ما درخواب هستیم خالکوبی مغز  اتفاق می افتد خالکوبی مغز آخرین یافته ای است که محققان دانشگاه میشیگان به آن دست یافته و متوجه شدند که سلول های عصبی که در حال یادگیری فعال بوده‌اند وقتی که فرد در حالت خواب قرار دارد به فعالیت خود در مغز ادامه می دهند یعنی خالکوبی مغز اتفاق می افتد.

خالکوبی مغز و خاطرات

به گزارش مینو کیا از خط سلامت وقتی که ما درخواب هستیم مغز ما در حال فعالیت و به ثبت رساندن خاطرات است که دانشمندان اصطلاحاً به آن خالکوبی مغز  می‌گوید. دانشمندان در یک مطالعه که قبل از همه گیری ویروس کرونا انجام شد به بررسی وضعیت نورون های مغزی در حالت خواب پرداختند، آنها دریافتند که نورون های فعال شده توسط محرک بینایی  هنگام خواب بیشتر فعال است.

مناطق خالکوبی مغز

تحقیقات قبلی محققان نشان می‌داد که مناطقی از مغز که در هنگام یادگیری بسیار فعال هستند در هنگام خواب نیز به فعالیت بیشتری تمایل داشته و در حال خالکوبی مغز  هستند اما مشخص نبود که این فعالیت به چه دلیل است، در این پژوهش محققان به دنبال ارتباط بین قسمت های مغز که واسطه ترس هستند و نورون های خاصی که ترس آن گره خورده است .

خالکوبی مغز و اختلال استرس پس از سانحه

محققان می گویند با این یافته آنان می توانند متوجه شوند که درک اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه چه تاثیراتی را به دنبال دارد، بر اساس گفته پروفسور آتون اگر کسی ترس را به یک واقعه بسیار خوب و بسیار خاص در هنگام خواب مرتبط کند ممکن است که در غیاب خواب مغز به پردازش این واقعیت که فرد از آن ترسیده است بپردازد و خود فرد نتواند این مسئله را به آنچه که باید از آن بترسد یا خیر پیوند دهد، این فرآیند می‌تواند در اضطراب های فراگیر و یا در مواقعی که فرد دچار اختلال اختلال استرس پس از سانحه شده است مرتبط باشد بنابراین ترس و اضطراب در افرادی که خالکوبی مغز  دارند پررنگ تر است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن