زوج و خانوادهسلامت جنسی

رابطه جنسی/ چند بار در هفته رابطه جنسی باید داشت؟

رابطه جنسی را چند بار در هفته باید داشت؟ متخصصان می گویند ریتم و فرکانس رابطه جنسی را باید تنظیم کرد.

رابطه جنسی چند بار در هفته باید باشد ؟ این سوال یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد و در مورد فراوانی رابطه جنسی پرسش می کنند. اما در برابر شمارش تعداد دفعات رابطه جنسی ،بهتر است به این فکر شود که افراد چقدر دوست دارند رابطه جنسی داشته باشند.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت وقتی صحبت از رابطه جنسی پیش می‌آید، واقعا چیزی به نام “نرمال” وجود ندارد. بهتر است سه سوال زیر را از خود بپرسید تا متوجه شوید آیا تعداد رابطه جنسی شما می‌تواند چیزی در مورد کیفیت واقعی رابطه جنسی تان به شما بگوید یا خیر.

ریتم رابطه جنسی

به گزارش مینو کیا از خط سلامت مانند هر چیزی رابطه جنسی هم به دلایل مختلف در طول زمان تغییر می‌کند، اما اغلب زوج‌ها تمایل دارند که به نوعی با هم هماهنگ شوند. اگر متوجه شدید که دچار تکرار شده اید، نشانه‌ای از این است که چیزی رابطه جنسی خاموش شده است. به این فکر کنید  چه چیزی برای شما در رابطه جنسی تان عادی شده است. ریتم رابطه جنسی تان را که بدانید می توانید بگویید چه زمانی از مسیر خارج شده و سپس می توانید آن را به طرف شریک زندگی خود سوق دهید تا دوباره رابطه جنسی به مسیر خود برگردد.

فرکانس جنسی

به گزارش خط سلامت چند عامل می‌تواند بر فرکانس جنسی تاثیر بگذارد. دوره‌های انتقالی به ویژه در زندگی جنسی سخت است: انتقال به دوره والد شدن ، انتقال به شهر جدید، انتقال و غیره. تحقیقات نشان داده‌است که انتقال به دوران بارداری نه تنها به دلیل استرس ناشی از این انتقال، بلکه به دلیل تغییرات فیزیکی که در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان رخ می‌دهد، می‌تواند مشکل ساز باشد. یک مطالعه نشان داد سطح استرس جدید والد شدن برای اولین بار تا یک سال پس از تولد کودک، به خصوص برای زنانی که برای اولین بار مادر می شوند، با رضایت جنسی آن‌ها مرتبط بود. مطالعه دیگر نشان داد که گذار به سمت والد شدن بر فراوانی رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد زیرا زوجین باید صمیمیت جنسی را دوباره تعریف کنند . دوره‌های انتقالی روی فرکانس جنسی موثر است و می‌تواند جنبه‌های دیگری از رابطه را نیز شامل شود. وقتی افراد از رابطه جنسی شان راضی هستند، تعداد رابطه جنسی زیادتر می شود و گاهی افزایش تعداد رابطه جنسی موجب شادی در رابطه می شود. به سختی می توان گفت کدام یک اول روی می دهد ، اما دانشمندان از مدت‌ها پیش پی به ارتباط روشن بین زندگی جنسی و روابط شده اند.

کیفیت یا کمیت ؟

مطالعات نشان داده‌است کیفیت بسیار مهم‌تر از کمیت است، بنابراین حتی اگر شما فرکانس جنسی پایینی داشته باشید، بهتر است بررسی کنید هر یک از این رویدادهای جنسی تا چه حد برای تان رضایت‌بخش است.

در مطالعه ای روشن شد زوج‌هایی که با یکدیگر کم‌تر از یکبار در هفته رابطه جنسی داشتند، احساس می کردند در سلامت رابطه خود دچار کاهش شده اند. این نشان می دهد که گاهی ذهن افراد هدف محور بوده و به عدد نیاز دارد این قانع‌کننده‌ترین دلیل برای داشتن رابطه جنسی حداقل یک‌بار در هفته است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن