روانشناسی 45+سلامت جنسی

رابطه جنسی یائسگی را به عقب می اندازد

بر اساس یک مطالعه جدید ، زنانی که به صورت هفتگی یا ماهانه رابطه جنسی انجام می دهند ، در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی را کمتر گزارش می کنند ، دیرتر یائسه می شوند.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت محققان مشاهده کردند که زنانی که هر هفته رابطه جنسی انجام می دهند. رابطه جنسی شامل مقاربت جنسی ، رابطه جنسی دهانی ، لمس و نوازش جنسی می باشد. این تحقیق که در Royal Society Open Science منتشر شده است ، بر اساس داده های مطالعه ایالات متحده در مورد سلامت زنان  است. این بزرگترین مطالعه طولی است که در مورد دوران یائسگی تحقیق شده است.

نویسنده اول مطالعه ، مگان آرنوت  گفت: “یافته های مطالعه ما نشان می دهد که اگر زنی رابطه جنسی و احتمال بارداری نداشته باشد ، بدن تصمیم می گیرد تخمک گذاری ، نکند.این مطالعه همچنین بررسی کرد که آیا زندگی با یک مرد بر یائسگی تأثیر می گذارد و قرار گرفتن در معرض فرومون های مرد یائسگی را به تعویق می اندازد یا خیر. محققان در این مورد هیچ ارتباطی پیدا نکردند.

پروفسور روت اضافه کرد: قطعاً یائسگی برای زنان اجتناب ناپذیر است و هیچ مداخله رفتاری وجود ندارد که از توقف تولید مثل جلوگیری کند.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن