سلامت جنسی

کاهش میل جنسی/آخرین فرمول درمان کاهش میل جنسی

متخصصان 4 گیاه را در کاهش میل جنسی زنان شناسایی کرده اند.

کاهش میل جنسی تحت تاثیر فاکتورهای زیادی قرار دارد مثل اینکه یک فرد در رابطه جنسی قرار دارد یا خیر، چگونه زندگی می کند ، رضایت ازتصویر بدنی خود دارد ، رژیم غذایی اش چیست  و یا اینکه از داروهای ضد افسردگی استفاده می کند یا خیر .

به گزارش مینو کیا از خط سلامت ، به گفته پژوهشگران حدود یک چهارم از زنان در سن باروری و یک دوم از زنان یائسه حدود در سن باروری از کاهش میل جنسی رنج می برند .

نقش هورمون ها در میل جنسی  

استروژن و تستسترون در جوانی در بدن زنان به وفور یافت می شود، ولی با افزایش سن این دو هورمون کاهش پیدا می کند .

متخصصان در نخستین مرحله برای سنجش علت کاهش میل جنسی در زنان به بررسی میزان این دو هورمون در بدن می پردازند. در کنار این دو هورمون سنجش میزان کورتیزول به عنوان هورمون استرس که از غدد فوق کلیوی ترشح می شود نیز یکی از عوامل روشن کننده میزان کاهش میل جنسی در زنان است . همچنین میزان کلسترول موجود در خون یکی دیگر از عواملی است که  می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود و در واقع باید گفت کورتیزول در تشکیل تستسترون و استروژن نقش موثری دارد و منجر می شود فرد میل جنسی کمتری داشته باشد .

برای اینکه متوجه شویم کورتیزول یا هورمون استرس چه میزان روی میل جنسی تاثیر دارد کافی است به روزهایی که در تعطیلات به سر می برید دقت کنید . میل جنسی افراد به دلیل کاهش استرس در روزهای تعطیل افزایش پیدا می کند .

غذاهای موثر بر میل جنسی

علاوه بر هورمون ها بر اساس پژوهش های صورت گرفته ،رژیم غذایی افراد در افزایش میل جنسی نقش موثری دارد. افرادی که از غذاهای غنی از چربی های امگا 3 استفاده می کنند ، به دلیل اینکه عملکرد های عصبی و انتقال دهنده های عصبی شان بهتر می تواند فعالیت کند منجر به بهبود عملکرد جنسی شان شده و میل جنسی بیشتری دارند . متخصصان می گویند : غذاهای غنی از روی مانند تخمه کدو، نخود، اسفناج و تخم مرغ منجر به افزایش جریان خون در بدن و افزایش میل جنسی می شود.

تحقیقات نشان می دهد مواد غذایی فرآوری شده مانند جوش شیرین که خطر افزایش وزن را به دنبال دارد منجر به اختلال عملکرد هورمونی و کاهش میل جنسیمی شود .

غذاهای چرب

رژیم هایی که در آن ها چربی ها حذف می شوند ، منجر به کاهش میل جنسی می شود . به طور کلی رژیم های کم چرب منجر به کاهش قابل توجه سطح تستسترون شده و فرد را با کاهش میل جنسی مواجه می کند به این علت برای داشتن میل جنسی متعادل افراد نیاز دارند تا از گوشت و لبنیات به صورت معمولی یعنی نه کم چرب و نه پر چرب استفاده کنند .

بهترین رژیم غذایی برای افزایش میل جنسی

غذاهای گیاهی ارگانیک ، چربی های سالم و محصولات حیوانی در افزایش میل جنسی نقش موثری دارند . در اینجا می خواهیم از برخی از مواد غذایی که باعث افزایش میل جنسی در زنان می شود نام ببریم .

ماکا

ماکا گیاه بومی کشور پرو در آمریکای جنوبی است . از این گیاه زنان حدود 3 میلی گرم در روز  برای بهبود میل جنسی خود استفاده می کنند . تحقیقات نشان می دهد که ماکا میزان استروژن را در بدن زنان به سطح متعادل رسانده و منجر به افزایش میزان استروژن در بدن زنان می شود و هیچ عارضه جانبی ندارد . این گیاه سرشار از آهن ویتامین ث و مس است . همچنین ویتامین ب 6 موجود در این گیاه موجب بهبود وضعیت ذهنی ، انرژی و کیفیت زندگی زنان می شود .

شبدر

شبدر قرمز باعث افزایش میل جنسی زنان می شود . این گیاه سرشار از فیتو استروژن است . فیتو استروژن یک استروژن گیاهی است به همین علت درتسکین علایم یائسگی و افزایش میل جنسی به زنان کمک می کند . طبق مطالعه  صورت گرفته مصرف روزانه 80 میلی گرم شبدر پس از 90 روز نه تنها میل جنسی زنان یائسه را افزایش داد ، بلکه باعث بهبود خواب ، خلق و خو و انرژی آنان نیز شده است . این گیاه علاوه بر افزایش میل جنسی زنان باعث بهبود سلامت استخوان و عملکرد قلب و عروق زنان خواهد شد .

جنسینگ

جنسینگ سال ها است که در تقویت ایمنی بدن، بهبود سلامت قلب و درمان دیابت تاثیرات مثبت شناخته شده ای را برجا گذاشته است . اگرچه تحقیقات بالینی در این زمینه ادامه دارد اما متخصصان می گویند این گیاه باعث  افزایش میل جنسی نیز خواهد شد . در یک مطالعه صورت گرفته روی زنان مشخص شد که مصرف 3000 میلی گرم در روز از گیاه جنسینگ میل جنسی زنان را بهبود بخشیده و درمردان نیز منجر به بهبود مشکلات اختلال نعوظ شده است .

شنبلیله

شنبلیله گیاهی در دسترس است که اثرات ضد التهابی دارد . اما کمتربه عنوان یک تقویت کننده میل جنسی نام برده شده است .  برخی از مطالعات  نشان می دهد که این گیاه قدرتمند با افزایش فعالیت هورمون تستسترون و استروژن تاثیر مثبتی بر هورمون های جنسی زنان دارد . در یک مطالعه  صورت گرفته روی گروهی از زنان اثرات مکمل عصاره شنبلیله ، کاهش میل جنسی آنان را ارتقا داد . آنان روزانه به میزان 600 میلی گرم شنبلیه مصرف می کردند که اثرات قابل توجهی دربرانگیختگی و افزایش میل جنسی آن ها پس از هشت هفته گزارش شد. متخصصان می گویند: مصرف شنبلیه بایستی با احتیاط صورت گیرد ، زیرا با برخی از داروها تداخل دارد و دربعضی از افراد ایجاد ناراحتی های گوارشی می کند . همچنین این گیاه در دوران  بارداری نباید مصرف شود .

راهکارهای دیگر

یکی از راه های اساسی برای افزایش میل جنسی کاهش و تنظیم میزان استرس است بالا رفتن خلق و خو  به وسیله موسیقی و کاهش استرس و تمرینات تنفس کمک می کند تا زنان از میل جنسی بیشتری برخوردار باشند .

سبک زندگی و میل جنسی

عوامل مختلفی بر میل جنسی زنان تاثیرگذار است . اینکه هم اکنون در رابطه جنسی با کسی به سر می برند یا خیر؟ از زندگی خود راضی هستند ؟ رضایت شان از تصویر بدنی شان تا چه میزان است ؟ باعث می شود که افراد بتوانند میل جنسی بیشتری را داشته باشند . بنابراین با ایجاد تغییر در موارد گفته شده و تغییر افکار و رابطه ها و بهبود بخشیدن به روابط می توان رضایت جنسی و میل جنسی را بالاتر برده و از افزایش میل جنسی برخوردار شد .برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن