روانشناسی فردینوتیفیکیشن

مهربانی/ معنایی جدید از مهربانی

رفتارهای مبتنی بر همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی  بخصوص در دوران کووید 19 ( covid-19 ) به زیستی فردی و اجتماعی را افزایش می دهد .

به گزارش مینو کیا از خط سلامت با نگاهی به 201 مطالعه در مورد رفتارهای همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی ، که به عنوان فعالیت های ” اجتماعی ” طبقه بندی می شوند ، محققان دریافتند همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی ارتباط معناداری با تغییرات اجتماعی دارد.

همه اعمال مهربانی برابر نیستند

محققان خاطرنشان کردند: کمک به دیگران در لحظات برنامه ریزی نشده و بدون ساختار  بیشترین قدرت را روی سلامتی دارد.

دکتر هوی یادآور می شود: “كمك غیررسمی با مزایای رفاه بیشتر همراه بود.” “این می تواند به این دلیل باشد که خودانگیختگی معنای بیشتری را ایجاد می کند . کمک به همسایه سالخورده به عنوان مثال برای هر دو فرد رفاه روانی فراهم می کند. اما اگر فردی داوطلبانه به همسایه سالخورده اش کمک کند ممکن است احساس مثبت تری داشته باشد. ”

وی می گوید: “رفتارهای اجتماعی به هر روشی که صورت گیرد ارزش جهانی محسوب می شود به خصوص در حال حاضر با  وجود کووید 19 (COVID-19) . همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی  بخشی از فرهنگ مشترک بشریت شده است.همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی  ما را گرد هم می آورد و باعث افزایش رفاه  همه می شود.”

تاثیر متفاوت مهربانی

محققان می گویند همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی  تاثیرات متفاوتی را روی افراد بر جا می گذارد:

افراد جوان بیشتر احساس هیجان می کنند، در حالی که افراد مسن بهبودی اثرات جسمانی را با همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی گزارش می کنند.

زنان بیشتر از مردان به همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی تمایل دارند،و عملکرد روانی و رفاه روانی و اجتماعی شان با همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی بیشتر از مردان است.

تأثیر مثبت همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی روی احساس معنا یافتن و خوشبختی عمیق تر از احساس شادی است.

هوی می گوید: “یکی از جنبه های تحقیق که بیشتر از همه برجسته است،تفاوت بین رفاه روانی و لذت جویی است .”

وی اضافه می کند: اگرچه لحظات شادی مهم هستند ، اما شادی گذرا است. هنگامی که معنای بیشتری از آنچه انجام می دهیم احساس می کنیم ، اثر عمیق تری بر سلامت روانشناختی و جسمی بر جای خواهد گذاشت.

اولین قدم به سوی مهربانی

یافتن فرصت هایی برای همکاری ، دلسوزی ، اعتماد و نوع دوستی  بیشتر نسبت به دیگران می تواند به افزایش رفتارهای اجتماعی کمک کند. کریستین کارتر ، دکترای جامعه شناسی ، و کارشناس ارشد دانشگاه برکلی کالیفرنیا توصیه می کند با دیگران مهربانی کنید . بخصوص وقتی تلاش می کنید تعادل زیادی را در کار ،خانه ، مدرسه ، مراقبت از کودک،کمک به اقوام مسن ، عبور از مشکلات اقتصادی و سیاسی باید داشته باشید انجام یک تلاش بزرگ مانند داوطلب شدن تأثیر خوبی خواهد داشت.

متخصصان می گویند مراقبت از خود را نیز به عنوان یک نکته مهم فراموش نکنیدو به مواردزیر توجه داشته باشید.

ایجاد یک برنامه روزمره.

به طور مداوم ورزش کنید یا حداقل بیشتر اوقات حرکت کنید.

آرامش قبل از خواب.

استراحت منظم. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن