روانشناسی فردی

شفای قلب شکسته

تنها ماندن و رها شدن رابطه موجب شکستن قلب افراد و ایجاد زخم عاطفی می شود در واقع سه اتفاق  هنگام شکستن قلب روی می دهد: رها کردن ، دلبستگی ناایمن و طرد شدن.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت مهم نیست که علت از بین رفتن رابطه چیست ،بلکه این غم و اندوه شدید است که باید مورد توجه قرار بگیرد. درد های جسمی و احساسی به معنای واقعی کلمه احساس شکستن قلب و مجروح را در افراد ایجاد می کند.

دلبستگی نا ایمن

معمولا دلبستگی نا ایمن مربوط به شریک زندگی است. بعضی اوقات این افراد بسیار نزدیک می شوند و سپس در یک چشمک به هم زدن می روند. حتی در این شرایط باید گفت فرد با دلبستگی نا ایمن هنگامی که به عنوان شریک زندگی در کنار فرد قرار دارد و به او نزدیک است ، طرف مقابل در رابطه هیچ آسودگی و آرامشی ندارد زیرا او به زودی خواهد رفت و به دلیل آگاهی طرف دیگر رابطه از اینکه عشق به زودی متواری خواهد شد ، یک احساس اضطراب فراگیر وجود دارد. همچنین این افراد با قضاوت و انتقاد  یا طرح مسائل به صورت یک طرفه و شدید و به دلیل اینکه آنها به اندازه کافی طرف روبرو را می شناسند اقدام به زخمی کردن او می کنند.

مثلث درد

هر یک از سه شکل درد می تواند باعث شود فرد در تلاش برای محافظت از شکستن قلب و لطیف خود عقب نشینی کند. یکی از انتخاب های خوب ، فاصله گذاری و جداسازی است. این انتخاب مفید است ، اما برای بسیاری از افراد جداشدن کوتاه مدت است. برخی دیگر از افراد به دلیل احساس خودکفا بودن سبک زندگی متفاوتی را در پیش می گیرند و موضع “من به کسی احتیاج ندارم” را در پیش می گیرند از ترس اینکه مبادا دوباره آسیب ببینند که می تواند به یک شیوه دفاعی در زندگی تبدیل شود یا ممکن است فرد دل شکسته با فرد رفته از رابطه قرار ملاقات بگذارد ، یا حتی با یک شخص دیگر وارد رابطه شود که در تمام این موارد رابطه ها غیر متعهدانه و سطحی خواهد بود.

راه های بهبود قلب شکسته

باور کنید که بهبودی امکان پذیر است.

  1. در مورد شدت درد واقعیت را به خود بگویید و در ادامه غم و اندوه را با دیگران در میان بگذارید.
  2. بخشش کسی که ما را در یک نقطه مهم در روند خیانت رها کرده نمی تواند سریعا و با عجله انجام شود.
  3. اگر در به پایان رسیدن رابطه سهمی از سوی خود فرد بوده به جای جنگ کردن و یا تلاش برای ترمیم رابطه و شکستن قلب از دست رفته خود را ببخشد.
  4. با دوستان خود تماس بگیرید و مهربانی را از آنان دریافت کنید .آنها شما را به خوبی می شناسند بنابراین می توانند به شما کمک کنند تا به وضوح احساس مثبت خود را افزایش دهید.
نیازهای دیگر

پس از شکست عاطفی و شکستن قلب اعتماد به نفس به احتمال زیاد کاهش یافته است. پس نیاز به تقویت جرات مندی و نزدیک شدن به افراد دیگر را دارید. بیاموزید که به خود اعتماد کنید تا از سختی ها دور بمانید.قدرت و شهامت را پیدا کنید تا از انزوا خارج شوید و به زندگی برگردید.از شکستن قلب و زخم قبلی خود درس گرفته و تشخیص دهید که به چه کسی می توان اعتماد کرد.با درگیر کردن تدریجی خود با شخصی که توانایی مراقبت مداوم را دارد ، آرام می شوید. لذت و سهولت رابطه جدید، امید و ایمانی را که به هم خورده بود باز می گرداند و به راحتی یک رابطه عاشقانه قلب شکسته را با مهربانی و محبت آرام خواهد کرد. و در طولانی ترین زمان ممکن فرصت سازگاری با یک فرد محترم و کاملاً همراه را بوجود آورده و فرصت خواهد داد تا عشق و مراقبت را رد و بدل می کنید ، عمق قدردانی و عشق او قلب شکسته را التیام می بخشد. در این صورت می توان به خاطر عشقی که به سختی به دست آورده اید،زیباتر زندگی کنید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن