سلامت جنسی

ارگاسم جعلی همسرتان را بشناسید

ارگاسم جعلی در زنان هم شایع است. ارگاسم زنان معمولاً با علائم بیرونی همراه نیست و نمی توان آن را جعل کرد. با اینکه برخی از زنان در زمان ارگاسم انزال می کنند اما اکثر آنها این عمل را ندارند. علائم درونی ارگاسم زنان نیز تا حد زیادی قابل کنترل است. زنان می توانند عضلات واژن و تا حدی رکتوم خود را نیز کنترل کنند. این به آنها امکان می دهد ارگاسم را در داخل شبیه سازی کنند.

ارگاسم جعلی زنان

به گزارش هما مسافر از خط سلامت تحقیقات نشان می دهد زنان از هر چهار برخورد جنسی یک ارگاسم را جعلی ابراز می کنند چرا زنان این کار را می کنند؟ دلایل آن بسیار متنوع است. در حالی که برخی از زنان از نظر جسمی بسیار حساس هستند می توانند پس از تحریک یا هیجان بسیار سبک به ارگاسم برسند اما برخی دیگر برای رسیدن به ارگاسم راه بسیار سختی دارند. با این وجود برخی می خواهند این تصور را ایجاد کنند که شریک زندگی آنها توانسته است آنها را راضی کند و دیگران فقط می خواهند از پس آن برآیند. اینکه زنان می توانند ارگاسم خود را جعل کنند ، تا حدی شناخته شده است.

ارگاسم جعلی مردان

این واقعیت که مردان نیز آن را جعل می کنند کمتر شناخته شده است. ارگاسم مردان به طور معمول بسیار مشهود است.علامت بسیار رایج ارگاسم مردان انزال است. انزال را نمی توان جعل کرد. تحقیقات در مورد ارگاسم جعلی مردان کم است. فقط در چند مطالعه به طور خاص این سوال بررسی شده است. در تحقیقی در سال 2010، روانشناسان از 180 دانشجوی پسر و 101 دختر دانشگاه خواستند که یک پرسشنامه ناشناس را تکمیل کنند و از آنها بخواهند که هر چند وقت یکبار ارگاسم خود را جعل کنند.

زنان بیشتر ارگاسم جعلی دارند یا مردان

در میان شرکت کنندگانی که رابطه جنسی انجام داده بودند، نزدیک به 30 درصد از مردان شرکت کننده ارگاسم جعلی را گزارش کردند ، در حالی که 67 درصد از زنان شرکت کننده ارگاسم جعلی واژنی را گزارش کردند. از شرکت کنندگان در این تحقیق همچنین پرسیده شد که چرا ارگاسم جعلی کرده اند. یک پاسخ مشترک بین زنان و مردان این بود که آنها می خواستند رابطه جنسی تمام شود و در عین حال نمی خواهند احساسات شریک خود را جریحه دار کنند یا می توانستند این تصور را ایجاد کنند که شریک زندگی آنها توانست آنها را راضی کند.

 یک مطالعه در سال 2016، توسط روانشناسان انجام شد. آنها این سوال را بررسی کرد که مردان تا چه حد ارگاسم را جعل می کنند. آنها 230 مرد در سنین 18 تا 29 سال را ثبت نام کردند، که گزارش دادند که حداقل یک بار با شریک جنسی فعلی خود ارگاسم جعلی کرده اند به عنوان شرکت کننده. محققان سپس از آنها خواستند تا پرسشنامه ای درباره ارگاسم های تقلبی خود پر کنند. در اینجا شرکت کنندگان گزارش دادند تقریباً از هر چهار مورد برخورد جنسی خود با شریک زندگی فعلی خود یکی را جعل کرده اند و آن هم بیشتر در هنگام آمیزش واژنی بوده است. هیچ یک از این دو تحقیق بینشی در مورد چگونگی توانایی مردان در ساختن ارگاسم جعلی ارائه نمی دهد. اما احتمالاً به این واقعیت برمی گردد که مقدار منی در هنگام انزال در افراد و زمان برخورد جنسی بسیار متفاوت است.

از عواملی که ممکن است روی مقدار مایع منی تأثیر بگذارد، می توان به وضعیت جسمی مرد، زمان رابطه، شریکی که با او است، میزان الکلی که نوشیده است و این که آیا او اخیراً انزال داشته یا نه اشاره کرد. از آنجا که مقدار منی هنگام ارگاسم واقعی مردان ناچیز باشد، ممکن است یک شریک جنسی همیشه قادر به تشخیص این نباشد که انزال رخ داده است. باعث تاسف است که بسیاری از مردان و زنان ظاهراً در انجام این نوع اقدامات نمایشی در حین انجام صمیمی ترین و لذت بخش ترین تجربه های زندگی خود تحت فشار قرار دارند. آگاهی از این واقعیت که مردان نیز ارگاسم جعل می کنند، می تواند به زنان و مردان کمک کند تا در مورد ترجیحات و توانایی های جنسی خود صادق تر باشند و منجر به تجربه های جنسی لذت بخش تری برای دو طرف رابطه شود. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن