سلامت جنسینوتیفیکیشن

ویتامین میل جنسی/ 7 ویتامین افزایش دهنده میل جنسی زنان

ویتامین های میل جنسی را که بشناسید به بدن خود کمک می کنید تا میل جنسی تان را بالا ببرید. میل جنسی کم برای گروهی از افراد آزاردهنده است. اگرچه ممکن است پذیرفتن این مسئله ناامید کننده باشد، اما بین 30 تا 50 درصد زنان از میل جنسی پایین رنج می برند .قرار نیست جنسیت چیزی باشد که شما در زندگی از آن می ترسید، بلکه باید چیزی باشد که شما را به وجد بیاورد و زندگی شما را بهتر کند. از دست دادن میل جنسی به این معنی نیست که برای همیشه از بین رفته و به این معنی نیست که برای بازگرداندن آن باید اقدامات شدیدی را انجام داد. روش های طبیعی وجود دارد که می توان بدن خود را به حالت قبل برگردانید.

درک آنچه اتفاق افتاده است

به گزارش مینو کیا از خط سلامت، اگر قبل از یائسگی هستید، بزرگترین قاتلان جنسی احساسات منفی هستند. میل جنسی یک زن چند بعدی است و افسردگی یا هر احساسی می تواند تأثیر زیادی بر آن بگذارد. افسردگی و اضطراب بسیاری از روندهای بدن را کاهش می دهد از جمله تولید هورمون های جنسی. حتی اگر بخواهید روحیه خود را بدست آورید، ذهن سیگنالی را برای شروع روند فیزیولوژیکی هیجان ارسال نمی کند که منجر به خشکی واژن یا عدم توانایی در ارگاسم می شود. اگر در مرحله یائسگی یا بعد از یائسگی هستید نداشتن تخمک گذاری می تواند مقصر پایین تر بودن میل جنسی باشد. کاهش سطح استروژن ممکن است تنها هورمونی نباشد که در میل جنسی زنان نقش دارد. هورمون های دیگر مانند تستوسترون نیز می توانند روی میل جنسی تأثیر بگذارند. برخی از زنان برای کمک به افزایش میل جنسی، تستوسترون دریافت می کنند.

ویتامین ها و افزایش میل جنسی

انجام درمان جایگزینی هورمونی یا مصرف داروهای تجویز شده می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته شود. در عوض ممکن است بخواهید ویتامین ها را برای کمک به افسردگی، اضطراب و تولید هورمون در نظر بگیرید.

ویتامین E:  یک کپسول را باز کنید و هفته ای چندین بار ژل را روی واژن بمالید، حتی اگر رابطه جنسی ندارید. این ژل به روان سازی بافت و تشدید احساس میل جنسی کمک خواهد کرد.

ویتامین C و D: احساس خوب بودن برای داشتن یک زندگی جنسی خوب ضروری است. برای حفظ سلامتی خود ، ویتامین C و D. کافی دریافت کنید. نه تنها به بدن شما کمک می کند با میکروب هایی که باعث بیماری شما می شوند مبارزه کند ، بلکه ممکن است دارای خواص تقویت کننده خلق و خوی و افزایش میل جنسی نیز باشد این دو ویتامین را در لیست ویتامین میل جنسی قرار دهید.

ویتامین B6: زنان ممکن است بخواهند مکمل های ویتامین B6 را دریافت کنند زیرا می تواند به کاهش چشمگیر هورمون های ناشی از یائسگی (به ویژه استروژن و پروژسترون) کمک کند. این تغییر همان چیزی است که باعث می شود برخی از زنان بعد از یائسگی میل جنسی خود را از دست بدهند استفاده از این ویتامین  میل جنسی کمک کننده است .

ویتامین B2: اگر دچار خشکی واژن هستید، سعی کنید یک مکمل ویتامین B2 یا ریبوفلاوین بخورید. این می تواند به بدن کمک کند تا تولید ترشحات طبیعی خود را بازیابد این ویتامین را به عنوان ویتامین میل جنسی از یاد نبرید .

ویتامین B3:  تحقیقات نشان داده است زنانی که به اندازه کافی نیاسین یا ویتامین B3 در رحم خود ندارند قادر به رسیدن به ارگاسم نیستند. این ویتامین به تولید هورمون های جنسی در غدد فوق کلیه کمک می کند. همچنین می تواند به اتساع رگ های خونی کمک کند تا جریان خون راحت تر و سریعتر انجام شود،که باعث برانگیختگی و لذت می شود و محققان آن را به عنوان ویتامین میل جنسی می شناسند.

ال-آرژنین کمک می کند

یک تحقیق در سال 2001 منتشر شد که نشان داد مکمل غذایی ، آرژنین میل جنسی و رضایت جنسی را افزایش می دهد. ماده اصلی یک اسید آمینه ، L-Arginine است که از عروق خونی پشتیبانی می کند. این مکمل همچنین شامل ترکیبی از گیاهانی است که از سلامت جنسی حمایت می کنند.

تقویت انگیزه جنسی

اگرچه ممکن است فکر کنید ویتامین میل جنسی بی ضرر هستند، اما ممکن است تداخل دارویی داشته باشند و برخی از انواع را بیش از حد مصرف کنید. همیشه ایده خوبی است که برای شروع به مصرف ویتامین جدید یا شروع یک برنامه مکمل جدید با پزشک اصلی یا پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می تواند در مورد بهترین اقدام برای کمک به شما در رسیدن به میل جنسی بیشتر راهنمایی کند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن