زوج و خانواده

فرمول عشق و دوستی در رابطه های دونفره

عشق و دوستی همراه با مهربانی بین زوج باعث پایداری رابطه بین آنان می شود به عبارت دیگر همسران برای برقراری یک ارتباط موثر باید بتوانند چالش ها را مانند دو دوست با هم حل و فصل کنند .

به گزارش هما مسافر از خط سلامت در یک مطالعه 44٪ از شرکت کنندگان گفتند شریک زندگی عاشقانه شان بهترین دوست آنها بوده و عشق و دوستی در میان شان  است . در سال 2013 گروهی از محققان مطالعه ای را منتشر کردند که نشان می دهد زوج های عاشق که به جنبه دوستی روابط خود اهمیت می دهند  سلاح مخفی برای مدیریت مشکلات و اختلالات دارند که می تواند به هر رابطه با گذشت زمان صدمه وارد کند . علاوه بر این محققان دریافتند این زوج ها گزارش می دهند که عشق و دوستی، احساسات عاشقانه ، لذت جنسی متقابل و تعهد عاشقانه نسبت به یکدیگر با گذشت زمان افزایش یافته است.

عشق و دوستی با شریک زندگی

عشق و دوستی و دوست بودن و دوست داشتن و شریک رمانتیک بودن چه چیزی را تحت تأثیر قرار می دهد؟

مجموعه اخیر 112 مطالعه در مورد عشق و دوستی  و روابط عاشقانه نشان می دهد مشارکت های عاشقانه زمانی بهتر عمل می کنند که زن و شوهر از یکدیگر حمایت و تأیید کنند.

اخیراً ، با اوج گیری بیماری همه گیر کووید 19 و بودن زوج ها در خانه تنش ها در حال افزایش است و روابط متزلزل شده است.

قوانین دوستی

هر یک از دو زوج باید 5 تا 7 قانونی را که برای عشق و دوستی خود اعمال می کنند ، بنویسند. سپس باید درباره این قوانین با یکدیگر بحث کنند: چگونه آنها گزینه های خاص خود را پیدا کردند؟ چه اتفاقی می افتد که یک دوست نتواند مطابق با استانداردهای خود عمل کند؟ چه اتفاقی می افتد که آنها با یک دوست مطابق با استانداردهای خود رفتار نمی کند؟

بسیاری از سوالات جالب در طول بحث مطرح می شوند ، از جمله برخی از شباهت ها و تفاوت ها در انتظارات دوستی آنها. زوج باید بدون این که انتقاد یا انکار کنند  با دقت در مورد نحوه مطابقت لیست شان و راه هایی که مطابقت ندارند با هم صحبت کنند.

مطابقت لیست ها

اگر همسران در پی ایجاد عشق و دوستی هستند در مرحله بعد سپس لیست های خود را با یکدیگر تطبیق دهند. فرقی نمی کند که آنها انتظارات متفاوتی داشته باشند یا نه غالباً اختلافاتی که وجود دارد که سطحی یا از نوع لفظی است. گاهی اوقات از اختلافات مربوط به دیدگاه “سنتی” زن و مرد ناشی می شود ، به این دلیل که زنان گاهی اوقات بیشتر از مردان بر صحبت در مورد احساسات تأکید می کنند ، بررسی ها نشان می دهد این دیدگاه که  مردان احساسات خود را با دوستان خود تقسیم نمی کنند یا اینکه زنان این کار را “بهتر” انجام می دهند مربوط به روابط دوستی مردان و زنان است. بنابراین زوج باید در مورد آنچه در لیست دیگری است قضاوت نکنند. سپس آنها  در مورد این که آیا همان قوانینی را که در رابطه با دوستی اعمال می کنند ، در مورد روابط شان استفاده کنند ، باید با هم صحبت کنند. بسیاری از زوج ها با درک اینکه آنها با همسر زندگی خود با همان مراقبت و نگرانی که نسبت به دوستان شان ابراز می کنند را ندارند متعجب می شوند.

ارزیابی لیست دوستی و عشق

آیا این موارد در مورد شما مصداق دارد؟ اگر چنین است لیست قوانین عشق و دوستی خود را یادداشت و بررسی کنید که آیا این قوانین می توانند در روابط عاشقانه شما تفاوتی ایجاد کنند یا خیر. در اینجا هفت قانون عشق و دوستی آورده شده است که برای زوج ها بسیار مفید است.

  1. زوج ها دوستانی صادق هستند ، اما قضاوت کننده یا نامهربان نیستند.
  2. زوج ها دوستانی پشت هم و حامی یکدیگر هستند.
  3. زوج ها دوستانی در تلاش برای دستیابی به اهداف زندگی خود ، چه شخصی و چه شغلی ، از یکدیگر حمایت می کنند .
  4. زوج ها مانند دوستان با یکدیگر هستند که به عنوان خادم یا کارمند رفتار نمی کنند.
  5. زوج ها مانند دوستان به همدیگر گوش می دهند.
  6. زوج ها مانند دوستان اختلاف نظر دارند ، اما آنها سعی نمی کنند یکدیگر را تضعیف ، نفی یا شرمگین کنند.
  7. زوج ها دوستان از مرزهای یکدیگر محافظت و احترام می گذارند.
نقطه ی برش عشق

از این قوانین به عنوان نقطه برش عشق و دوستی استفاده کنید و اگر قوانین دیگری دارید اضافه کنید. هنگامی که لیست قوانین دوستی خود را به دست آوردید ، سعی کنید آنها را در عشق و دوستی و مشارکت عاشقانه خود به کار بگیرید. این می تواند نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده نیز در روابط زوجی تان تغییر بزرگی ایجاد کند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن