سلامت جنسینوتیفیکیشن

میل جنسی پایین چه زنانی را به دام می اندازد

خط سلامت: میل جنسی پایین رایج ترین مسئله جنسی زنان است.  بر اساس برخی از پیش بینی ها بیش از 50 درصد زنان اثرات میل جنسی پایین را تجربه می کنند.

چه گروهی از زنان به احتمال بیشتر از میل جنسی پایین رنج می برند؟ تحقیق جدید منتشر شده در مجلات تخصصی میل جنسی پایین را در دو گروه زنان گزارش می کند. بر این اساس به مضطرب و ناراضی جنسی نامیده می شوند.

زنان با میل جنسی پایین

به گزارش خط سلامت محققان دانشگاه کانادا اظهار داشتند: “در این پژوهش متوجه شدیم زنان با میل جنسی پایین به سه گروه تقسیم می شوند. گروه مضطرب با یک مسئله در رابطه روبرو شده اند که از جنبه های جنسی و غیرجنسیتی در روابط آنها موثر است که نشان می دهد رضایت بسیار کم در رابطه با رضایت جنسی پایین ارتباط دارد.  ”

برای رسیدن به این نتیجه محققان یک نظرسنجی آنلاین از 508 زن بزرگسال آمریکایی انجام دادند. بر این اساس زنان به سه گروه تقسیم شدند. اولین گروه با نام زنان با میانگین میل جنسی نامیده شدند که افرادی را توصیف می کند که سطح طبیعی میل جنسی را ابراز می کنند و به طور کلی از روابط فعلی خود خوشحال هستند. از 508 زن مورد بررسی ، 342 (67 درصد) در این گروه قرار گرفتند.

گروه دوم به نام مضطرب زنانی را توصیف می کند که تمایل جنسی پایین و رضایت از رابطه جنسی شان پایین بود. زنان در این گروه بالاترین میزان استرس را در زندگی گزارش کردند. از 508 زن مورد بررسی ، 43 نفر (8 درصد) در این گروه قرار گرفتند.

گروه سوم ، زنان ناراضی در رابطه جنسی نام داشتند که مشابه گروه مضطرب است با این تفاوت که تمایل دارند تقریباً به همان اندازه نارضایتی از رابطه را ابراز نکنند. به گفته محققان این گروه مشکلات جنسی را تجربه می کنند. از 508 زن مورد بررسی ، 123 (24 درصد) در این گروه قرار گرفتند.

چرایی میل جنسی پایین

محققان معتقدند کار آنها به تبیین تفاوت های ظریف میل جنسی پایین در زنان کمک می کند. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که میل جنسی پایین در گروه مضطرب یک علامت باشد که به جای سایر مشکلات خو د را نشان می دهد. محققان الگویی از انتساب بیرونی را در این زنان یافتند یعنی این دسته از زنان میل جنسی پایین شان را به همسر خود نسبت داده و او را سرزنش کرده و عامل میل جنسی پایین خود می دانند. به گفته محققان در این گروه نوعی احساس ناامیدی و اختلاف شدید در رابطه وجود دارد. از طرف دیگر ، زنان در گروه ناراضی احساس می کنند میل جنسی پایین منبع دیگری از مشکلات در زندگی شان است . محققان می گویند نتایج نشان می دهد زنان با میل جنسی پایین نه تنها از نظر کیفی با زنانی که دارای میل متوسط ​​هستند ، بلکه بطور معناداری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. امیدواریم که با روشن کردن تجربیات منحصر به فرد زنان با میل جنسی پایین بتوان مبادرت به درمان زنان با میل جنسی پایین کرد.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن