روانشناسی فردی

هنر این افراد زیبا عصبانی شدن است / 5 راه برای مقابله با آنان!

افراد منفعل می دانند که چطور باید زیر پوست دیگران قرار بگیرند، اما این حرکت زیر پوستی شرایط را بهتر نمی کند.

پرخاشگری منفعل،طبق تعریف هنر زیبا عصبانی شدن است بدون اینکه عصبانی به نظر برسد. این یک گرد و غبار جدا نشدنی است: عصبانیت و اجتناب.

به گزارش خبرنگار خط سلامت عصبانیت، آزار ، ناامیدی و تحریک همیشه در حباب قرار دارند، اما تلاش برای سرکوب کردن خشم مانند این است که بخواهید در قابلمه آب جوش را محکم نگه دارید، اما بخار بالاخره خارج می شود.

سه برد پرخاشگری منفعل

علاوه بر خصومت که نیمه پنهان است عامل دوم در پرخاشگری منفعل اجتناب است. این راهی برای دامن زدن به درگیری ، احساس خشم واقعی و جلوگیری از مستقیم در موقعیتی است که فرد احساس ناتوانی می کند – سه برد که عادت پرخاشگری منفعل را به شدت تقویت می کند.

در طول مسیر ، بیشتر افرادی که منفعل هستند، یاد می گیرند که عصبانی یا ناراحت شدن اشکالی ندارد. آنها فکر می کنند درگیری تهدید كننده است و باید به هر قیمتی از آن اجتناب شود و  خوب بودن و تکان نخوردن تنها گزینه است.

با پرخاشگر منفعل چه کنیم؟

بنابراین وقتی فرد اصرار می کند ، عصبانی نیستم چه باید کرد؟

در اینجا چند نکته برای امتحان کردن آورده شده است.

-این الگوی فکری که نباید پرخاشگری کرد زمانی که فرد با یک استرس شدید روبرو می شود ، خود را نشان می دهد  افراد منفعل-پرخاشگر از درگیری جلوگیری می کنند، اما نمی توانند با افکار منفی و کینه ایجاد شده دوری کرده و عصبانیت آن منتشر می شود.

– افراد پرخاشگر منفعل همانگونه که می ترسند چگونه واکنش نشان دهند، با همان شیوه رفتار می کنند. آنها می ترسند که سر آنها داد بزنید، آنها را پس بزنید ،آنها را دوست نداشته باشید. همکاران پرخاشگر منفعل اغلب از شغل خود ناراضی هستند و به جای اینکه به طور واضح مسئله را نشانه گذاری کنند، نارضایتی خود را با ایجاد موانع، اتلاف وقت و به طور کلی دشوارتر کردن کار ابراز می کنند.

-گاهی اوقات ، پرخاشگری منفعل چنان ریشه دوانده است که به یک روش پیش فرض برای مقابله با جهان تبدیل می شود که علاوه بر اجتناب از عصبانیت، از مسئولیت پذیری نیز اجتناب می کنند.

با همدلی شروع کنید. بهانه آنها را بپذیرید. همسو شدن با آنها بسیار حیاتی است .روشن کنید که شما به عنوان یک تیم با هم کار می کنید.

– آنها را مسئول بدانید. آنها را تصدیق کنید ، خود را با آنها همسو کنید ، اما سپس آنها را به سمت مسئولیت هایشان سوق دهید.

–  وقتی به درستی اظهار نظر می کنند به آنها پاداش دهید. اگر کسی که به طور معمول ضعیف است ، کاری را به موقع به اتمام برساند ، او را ستایش کنید .

از این گذشته ، افراد منفعل-پرخاشگر ، به همان اندازه که ناامیدکننده هستند ، مانند بقیه هستند. آنها در هسته خود فقط عشق و تأیید می خواهند با چند استراتژی ساده می توانید به آنها در ابراز رفتار بهتر  کمک کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن