روانشناسی 45+

روانشناسی رنگ نارنجی/ رنگ جلب توجه را می شناسید؟

 رنگ نارنجی چه حسی در شما ایجاد می کند؟ رنگ نارنجی می تواند بسیار قوی و پرانرژی باشد. مانند زرد و قرمز می تواند بسیار جلب توجه کند شاید به همین دلیل است که اغلب در تبلیغات استفاده می شود.

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت، مردم اغلب رنگ نارنجی را روشن، شاد و نشاط آور توصیف می کنند. در برخی موارد به نظر می رسد خیلی روشن و طاقت فرسا باشد. دقیقاً مانند بنفش ، رنگ نارنجی تمایل دارد که  بحث برانگیز باشد. مردم یا آن را دوست دارند یا از آن متنفر هستند. رنگ نارنجی بسیار آشکار کننده است و این باعث می شود بلافاصله احساسات خود را شروع  به بیان کردن کنید.

روانشناسی رنگ نارنجی

طبق روانشناسی رنگ :

  • رنگ نارنجی ترکیبی از زرد و قرمز و یک رنگ پرانرژی محسوب می شود.
  • رنگ نارنجی احساس هیجان، اشتیاق و گرما را به ذهن متبادر می کند .
  • از رنگ نارنجی اغلب برای جلب توجه استفاده می شود مانند علائم راهنمایی و رانندگی و تبلیغات.
  • رنگ نارنجی پرانرژی است و شاید به همین دلیل است که بسیاری از تیم های ورزشی از رنگ نارنجی در لباس و مارک خود استفاده می کنند.
  • رنگ نارنجی همچنین رنگ غروب آفتاب و میوه هایی مانند پرتقال و نارنگی است بنابراین بسیاری از افراد ممکن است این رنگ را با زیبایی غروب خورشید یا طعم طراوت مرکبات مرتبط کنند.
  • رنگ نارنجی همچنین به پاییز و رنگ برگ ها و کدو تنبل ها مرتبط است.
  • این رنگ همچنین به شدت با هالووین مرتبط است ، بنابراین گاهی اوقات می تواند یک ارتباط تیره یا حتی کارتونی داشته باشد.

رنگ نارنجی چه حسی در شما ایجاد می کند؟ آیا رنگ نارنجی را با برخی از خصوصیات یا شرایط خاص مرتبط می دانید؟ لازم به یادآوری است که نمادگرایی و ارتباط رنگ نارنجی جهانی نیست. اختلافات فرهنگی غالباً در ارتباط افراد با رنگ نقش دارد . در ایالات متحده ، مردم ممکن است رنگ نارنجی را با لباس فرم زندان مرتبط کنند در حالی که در کشورهای دیگر این امر به سلطنت و معنویت مرتبط است. می بینیم از رنگ نارنجی در محیط استفاده می شود در احساس ما نسبت به آن نقش اساسی دارد. اگر رنگ نارنجی را با شب های دلپذیر پاییزی که با خانواده و دوستان تان می گذرانید مرتبط کنید، احتمالاً ارتباط مثبت با رنگ نارنجی خواهید داشت.

رنگ معنوی

رنگ نارنجی باعث می شود که به معنویت و عطوفت فکر کنیم.

رنگ نارنجی پرانرژی است

رنگ نارنجی بسیار پرانرژی است ، برای جلب توجه استفاده می شود ، پر زرق و برق است ، مشتاقانه ، گرم و کمی کودکانه است. همچنین این رنگ مرا به یاد پاییز، گربه ها، لاله ها می اندازد.

رنگ نارنجی جلب توجه می کند

نارنجی رنگ زندگی دوست داشتنی و سرزندگی است. این واکنش مشتاقانه و احساسات پرانرژی را در درون فرد ایجاد می کند.  اگر رنگ نارنجی یکی از رنگ های مورد علاقه شما باشد عاشق مردم هستید و به طور کلی مورد توجه قرار می گیرید. رنگ نارنجی احساسات شادی و احساسات انرژی بخشی را ایجاد می کند. رنگ نارنجی را باید در جمع های دوستانه بپوشید.

رنگ روزهای گرم

 رنگ نارنجی احساس روزهای گرم و آفتابی را به ذهن متبادر می کند. این رنگ، روشن و شاد است و باعث می شود که به عشق فکر کنیم. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن