سلامت جنسینوتیفیکیشن

رابطه جنسی برای این دو گروه مهم است

فعالیت جنسی جنبه ای مهم از زندگی افراد متاهل است. با این حال در برخی از فرهنگ ها، رابطه زناشویی زوج های میانسال و پیر، به منزله امری غیرعادی و مضحک شناخته می شود. این برداشت منفی از فعالیت جنسی زوج های بزرگسال، پیامدهای منفی برای سلامت روان این گروه سنی به همراه دارد.

 روابط زناشویی زوج های میانسال ومسن

رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی زوجین است؛ با این حال برداشت منفی از رابطه جنسی افراد میانسال و مسن، آن ها را در معرض احساسات منفی قرار می دهد که تهدید کننده سلامت روان است. برخی از پیامدهای این برداشت منفی نظیر:

اگر جوانان تصور کنند یک سن خاص، نقطه پایانی برای رابطه جنسی با همسر است؛ این باور در میانسالی و پیری منجر می شود فرد بر انگیزه های جنسی خود غلبه کند و رابطه ی جنسی، که یک عنصر مهم در صمیمت با همسر است را کنار بگذارد.

نگاه منفی و همراه با طنز به رابطه جنسی افراد میانسال و پیر باعث شرمساری فرد می شود. از طرف دیگر فرد تمام تلاش خود را می کنند تا این مساله را مخفی نگه دارند. حتی ممکن است فرد از جستجوی اطلاعات یا مراقبت پزشکی امتناع کند.

اگر فردی درک کند، به سبب رابطه جنسی با همسر در سن بالا مضحک شناخته می شود احساس شرم می کند. شرم زمینه ساز ابتلا به اختلالاتی مانند افسردگی است.

به سبب شرمندگی و سعی در پنهان کردن زندگی جنسی، افراد مسن ممکن است اطلاعات کافی، درمورد بیماری های مقاربتی و مخاطرات جنسی کسب نکنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن