دسته‌بندی نشده

شکستن قلب/ درمان قلب شکسته پس از خیانت

قلب شکسته چگونه اتفاق می افتد؟ سه دلیل اصلی برای قلب شکسته وجود دارد: رها  شدن ، دلبستگی ناسازگار و طرد شدن. با رها شدن شخصی که قبلاً به او وابسته بودیم ما را ترک می کند. شاید این انتخاب افراد نباشد  و آنها در اثر یک حادثه  فوت کرده یا نا چار به ترک فیزیکی شده  باشند ، یا شخص به دلیل بیماری روانی ،اعتیاد یا افسردگی از لحاظ عاطفی فرد مقابل اش را ترک کرده باشد  . مهم نیست که علت از بین رفتن چیست ، غم و اندوه شدیدی که بعد از قلب شکسته بر جا می ماند شامل درد  جسمی و احساسی می شود و به معنای واقعی کلمه فرد می تواند احساس کند که قلبش شکته است.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت  دلبستگی ناسازگار به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن شریک زندگی ناراحت کننده است. بعضی اوقات دو نفر به هم  نزدیک می شوند و سپس در یک چشم بر هم زدن  رابطه از بین می رود. به دلیل اینکه عشق از دست رفته است فرد یک احساس اضطراب فراگیر دارد. در این مواقع  شریک تنها مانده می تواند نفرت  خود را نادیده بگیرد، قضاوت و انتقاد کند و به این فکر کند او به اندازه کافی مرا می شناخت و به حساسیت های من آگاه بود و از این دانش برای زخمی شدن من استفاده کرد.

مثلث درد

هر یک از سه شکل درد می تواند باعث شود فرد  در تلاش برای محافظت از قلب شکسته اش  عقب نشینی کند. جدا شدن و جدا سازی خود یکی از راه های محافظت است این جدا سازی کوتاه مدت نیست اما نباید به یک ترسو دیدگاه دفاعی در زندگی تبدیل شود معمولا این افراد می گویند به کسی نیازی ندارم. گاهی فردی که دچار قلب شکسته شده قرار ملاقات می گذارد یا حتی وارد رابطه با معشوق بی وفا می شود ، اما ممکن است محدودیت های شدیدی در تعداد دفعات دیدن یکدیگر داشته باشد و رابطه را  غیر متعهدانه و سطحی حفظ کنند.

درمان شکستن قلب

راه بهبود قلب شکسته این است:

  1. باور کنید که بهبودی  فوری قلب شکسته در اثر ضربه شدید  امکان پذیر نیست.
  2. در مورد شدت درد قلب شکسته واقعیت را به خود بگویید تا در ادامه غم و اندوه را با دیگران در میان بگذارید.
  3.  بخشش برای کسی که موجب قلب شکسته شده در یک گام و  با عجله ممکن نیست.
  4. در قلب شکسته خود را ببخشید.
  5. با دوستان تان تماس بگیرید و جای خالی مهربانی را از آنان تامین کنید آنها شما را به خوبی می شناسند بنابراین می توانند به شما کمک کنند تا به طور واضح تری احساس خود را ابراز کنید.

چند نکته کلیدی

پس از پایان یک رابطه و قلب شکسته اعتماد به نفس به احتمال زیاد کاهش می یابد.جرات پیدا کردن برای یک بار دیگر نزدیک شدن به فرد دیگر احساس تنهایی و خطر را کم می کند. به خود اعتماد کنید تا از سختی ها عبور کنید.قدرت و شهامت پیدا کنید تا از انزوا خارج شوید و به زندگی برگردید.باور کنید که از قلب شکسته خود درس گرفته اید.

با درگیر کردن تدریجی خود با شخصی که توانایی مراقبت و مهربانی را دارد ، آرام می شوید.اگر رابطه ها با دلبستگی ایمن شکل گرفته باشند نه تنها شاهد قلب شکسته نخواهید بود بلکه زندگی آرام و زیبایی را تجربه می کنید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن