دسته‌بندی نشده

پا برهنه به سمت آرامش قدم بردارید

متخصصان می گویند یک ساعت در روز پا برهنه راه رفتن افراد را از آسیب های روحی و روانی دور نگه می دارد

پابرهنه راه رفتن و قرار گرقتن پا روی سطح زمین موجب از بین رفتن استرس می شود. متخصصان می گویند پا برهنه راه رفتن موجب کاهش دردهای مفصلی و ارتقاء سلامت روانی می شود.

به گزارش مینو کیا از خط سلامت پا برهنه راه رفتن روی زمین سرد موجب افزایش جریان خون به سمت بالا شده و از تورم و ایجاد واریس جلوگیری می کند.به گفته دکتر لندبور طبیعت نه تنها موجب تعادل جسمانی و روانی در ما می شود بلکه احساس خوشبختی و آرامش را افزایش می دهد.

فواید پابرهنه راه رفت

به گفته متخصصان پا برهنه راه رفتن موجب ارتقاء گردش خون می شود و بر اثر گردش خون التهاب های بدن کاهش پیدا می کند. دکتر ریکاردو وارگاس می گوید  پا برهنه راه رفتن را باید به عنوان یک روش برای کاهش التهاب دانست زیرا گردش خون را عمیقا بهبود داده و جلوی تجمع خون را در رگ ها می گیرد.

به گفته متخصصان برای اینکه بتوانید از مزیتپا برهنه راه رفتن بهره مند شوید یک ساعت در روز روی سطوح طبیعی پا برهنه راه بروید اگر امکان قدم زدن در شن و ماسه را دارید از این ماساژ طبیعی غافل نشوید.

کاهش سردرد

پا برهنه راه رفتن موجب افزایش گردش خون از پاها به سمت بالای بدن افراد می شود که می تواند احساس بهتری در فرد ایجاد کند و سر دردهایی که به خاطر فشارهای عصبی و تحریک و تنش بروز پیدا کرده  این گونه کاهش پیدا خواهند کرد.

خواب آرام

زمانی که گردش خون در بدن با پا برهنه راه رفتن ارتقاء پیدا می کند آرامش بیشتری بر سیستم عصبی حاکم خواهد شد و در نتیجه  فرد از خواب آرام تری برخوردار خواهد بود.

مزایای پا برهنه راه رفتن برای کودکان

متخصصان می گویند بچه هایی که فرصت بیشتری برای پا برهنه راه رفتن دارند مانند دویدن روی چمن ها از رشد بهتری برخوردار هستند. سیستم عصبی آن ها پایدار تر بوده و بهبود تعادل در آن ها را به همراه خواهد داشت.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن