دسته‌بندی نشده

ازدواج و رابطه پایدار را چگونه پیش بینی کنیم؟

خط سلامت: هما مسافر: ازدواج و رابطه را چگونه می توانیم پیش بینی کنیم؟ اگر در دوران خواستگاری خیانت و پشت پا زدن به ازدواج و رابطه وجود داشته باشد باید به ازدواج و رابطه ادامه دهیم؟

هر ازدواج و رابطه ای باید یک پایه محکم داشته باشد. اگر کسی با شماست به این دلیل است که شما او را می خواهید و این دلیل کافی برای سالم نگه داشتن یک ازدواج و رابطه عاشقانه است. با وجود این با گذشت زمان به جای اینکه روابط قوی تر شوند ضعیف می شوند.

رابطه دوست داشتنی 

همه ما ارزش ها و اصول را در زندگی می آموزیم و در همه زمینه های زندگی اعمال می کنیم و کارها را بهتر می کنیم. با وجود این به نظر می رسد بسیاری از زوجین پس از ازدواج و رابطه این ارزش ها را فراموش می کنند و این باعث رنج و عذاب و حتی گاهی نفرت از خود شان می شود. اشتباهی که ما مرتکب می شویم این است که به خاطر “عشق” به خیلی چیزها تن می دهیم. این باعث می شود فراموش کنیم که این ارزش ها و اصول یک محافظ در ازدواج و رابطه است.

ارزش هایی که باید در یک ازدواج و رابطه وجود داشته باشد:

صداقت

این یک ارزش حیاتی برای هر ازدواج و رابطه انسانی است. بودن در کنار یک فرد صادق تضمین می کند که همیشه منصفانه و صادقانه رفتار خواهیم کرد.

وقتی فردی صادق است ، می توان به او اعتماد کرد زیرا در این رابطه دیگر جایی برای خیانت و اضطراب وجود نخواهد داشت. صادق بودن این اطمینان را به افراد می دهد که هم می دانند چه می خواهند و هم می دانند در آن ازدواج و رابطه به دنبال چه هستند.

فروتنی

فروتن بودن این است که بتوانیم تشخیص دهیم نقاط ضعفی داریم و اشتباه می کنیم. علاوه بر این فروتنی به ما نیرو می دهد تا تقصیرات خود را بپذیریم و عذرخواهی کنیم. علاوه بر این یک فرد فروتن از اشتباهات خود و هر آنچه در اطراف او و ازدواج و رابطه اتفاق می افتد درس می گیرد. فروتنی در یک ازدواج و رابطه مهم است زیرا به زن و شوهر اجازه می دهد تشخیص دهند که شکست می خورند و مایل به تغییر و پیشرفت هستند.

توجه

در صورت بی احترامی هیچ ازدواج و رابطه ای به خوبی جلو نخواهد رفت.اگر اتفاقی را که افتاده  دوست ندارید در مورد آن بلند صحبت کنید. فحش یا هر نوع عملی را که باعث احساس آزردگی شود ، تحمل نکنید. هرگاه چنین نگرشی مجاز باشد، احترام بیشتری وجود دارد که می تواند در شرایط ناخوشایند پایان یابد.

احترام در یک ازدواج و رابطه عاشقانه مهم است زیرا دامنه هر دو زوج را محدود می کند. آنها می دانند که تا کجا می توانند پیشروی کنند و به عواقبی که می توانند برای عبور از مرز به همراه داشته باشند آشنا خواهند شد .

حق شناسی

هیچ گاه واقعیت ندارد که در ازدواج و رابطه همسران جزئیات خوشبخت کردن همسرش را می تواند تشخیص دهد. وقتی یک شریک می داند چگونه تشکر کند ، آنها برای ابراز محبت به یکدیگر انگیزه می دهندو همین مساله موجب خوشبختی در ازدواج و رابطه خواهد شد .

مسئوليت

مسئولیت پذیری به معنای آن است که طرفین ازدواج و رابطه قادر هستند به قول خود عمل کنند علاوه بر این ، این ضمانت را نیز می دهد که هر دو در هنگام شکست شجاعت روبرو شدن را با مساله دارند.

هویت

در یک ازدواج و رابطه عاشقانه بسیار مهم است که هر دو طرف باید بدانند که هویت مسئله مهمی است و پس از ازدواج هر کدام از زوجین لازم است ه هویت، استقلال، نیاز ها و علایق فردی شان را دنبال کنند و با عسق هویت در ازدواج و رابطه از بین نخواهد رفت. در یک ازدواج و رابطه مهم است که بدانیم اگر چه زن و شوهر هستیم اما هویت فردی خود را دارا می باشیم.

پشتیبانی

حمایت در ازدواج و رابطه با همدلی و هوش هیجانی همراه است. شخصی که قادر به تامین احتیاجات خود باشد ، مایل است همیشه از همسرش پشتیبانی کند. پشتیبانی در یک ازدواج و رابطه مهم است ، زیرا حمایت اعتماد را افزایش می دهد.

برابری

در یک ازدواج و رابطه ، هر دو همسر حقوق و مسئولیت های یکسانی دارند. خودخواهی در ازدواج و رابطه اگر مطرح شود زن و شوهر یکدیگر را درک نخواهند کرد و ازدواج و رابطه به شکست و رنج محکوم می شوند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ارزشي است كه در نتيجه صداقت ، برخورد برابر ، احترام و حمايت از يكديگر در ازدواج و رابطه حاصل مي شود. اعتماد به دیگری در ازدواج و رابطه برای عشق سالم حیاتی است. اعتماد این تضمین را می دهد که در آینده همه چیز همانطور که شخص مقابل گفته است اجرا خواهد شد و اجازه نمی دهد ترس و تردید در محبت بین طرفین ایجاد شود.

نکته آخر اگر از ابتدای ازدواج و رابطه احساس می کنید چیزی خوب کار نمی کند ، نمی توانید اعتماد کنید. بهترین چیز برای سلامت جسمی و روانی شما دوری از آن ازدواج و رابطه است ، حتی اگر او را خیلی دوست داشته باشید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن