تغذیه و ورزشروانشناسی فردی

اعتیاد به خوردن با پرخوری چه تفاوتی دارد

اعتیاد به خوردن غذا و مشکلات سلامتی ناشی از چاقی به خوبی شناخته شده است و تلاش زیادی در جهت آموزش جامعه در مورد نیاز به یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم انجام می شود.

به گزارش پوریا کبیری از خط سلامت ، اعتیاد به خوردن غذا فقط در صورتی اعتیاد محسوب می شود که به نوعی مشکل ساز یا مضر باشد. این برچسبی نیست که به راحتی بتواند روی هر کسی که غذای زیادی را دوست دارد یا زیاد می خورد استفاده کرد.

روش های درمانی متعددی وجود دارد که کمک می کنند فرد بتواند در برابر اعتیاد به خوردن غذا به خود کمک کرده و کنترل روی غذا خوردن داشته باشد برنامه های کنترل کننده مربوط به اختلالات خوردن با اعتیاد به خوردن غذا متفاوت است زیرا بیشتر آنها به افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی کمک می کند. رویکردهای مختلفی برای درمان اعتیاد به خوردن غذا در نظر گرفته شده است برخی از برنامه های اختلالات خوردن از مدل مراحل تغییر پیروی می کنند ، که به طور گسترده ای در درمان اعتیاد استفاده می شود. با این حال اگر فکر می کنید اعتیاد به خوردن غذا دارید. خدمات روانشناسی قادر به کمک و پشتیبانی زیادی برای غلبه بر مشکل اعتیاد به خوردن غذا هستند.

در حالی که اعتیاد به خوردن غذا یک تشخیص رسمی نیست ، اما مشکلات مرتبط با پرخوری در جامعه پزشکی و روانپزشکی به خوبی شناخته شده است. اگر نگران هستید که زیاد غذا خوردن زندگی شما را مختل می کند از متخصصان کمک بگیرید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن