روانشناسی فردیمثبت اندیشی

شادی ایجاد کردنی است

شادی را چکونه می توان در زندگی ایجاد کرد؟ اصلا چگونه می شود که شادی در زندگی رنگ می بازد؟ یافته‌های مارتین سلیگمن نشان می دهد زمانی شادی از زندگی دور می وشد که زندگی معنای خود را از دست داده و افسردگی ماندگار می شود.

به گزارش هما مسافر از خط سلامت معنا را چگونه می توان در زندگی ایجاد کرد؟ معنا زمانی در زندگی ایجاد می شود که افراد بتوانند به چیزی قدرتمند تر از خود تکیه کنند و در برابر آن فداکاری نشان دهند یعنی این ارزش ها مهم هستند. از زندگی چه می خواهید؟ این یک سوال مهم است. چه چیز هایی در زندگی داشته باشم خوشحال خواهم بود؟

بنابراین برای رسیدن به شادی ارتباط بسیار مهم است. بودن در کنار دیگران نه تنها احساس خوب در ما ایجاد می کند بلکه موجب سرگرمی ما نیز می شود پس افراد شاد ارتباطات عمیق تری دارند که برای شان شادی را به ارمغان می آورد. دوستان افراد شاد گرم، صمیمی و حمایت گر هستند. مهربانی کردن، تحسین و تمجید کردن و عشق ورزیدن موجب شادی است. تحقیقات نشان می دهد خوشبختی و شادی مسری هستند یعنی دوستان شاد تا 9 درصد خوشبختی را در ما عمیق تر می کند.

همسران شاد

ازدواج شادی را افزایش می دهد. تحقیقات انجام شده روی ۳۵ هزار  آمریکایی نشان داد ۴۰ درصد افراد متاهل خود را خیلی شاد و تنها ۲۴ درصد افراد مجرد یا مطلقه خود را شاد توصیف کرده اند.

ثروت و شادی

تحقیقات نشان می دهد که ثروت به خودی خود نمی تواند عامل شادی شود. اگر چه ثروت باعث تامین نیاز های ما در دنیای مادی گرا است اما اگر یک کاغذ و قلم بردارید و نیاز های خود را روی آن بنویسید متوجه خواهید شد. تامین خواسته‌ها موجب شادی نمی‌شوند، بلکه تنها باعث ظهور خواسته‌های جدیدتر می‌شود. بنابراین هر اندازه خواسته کمتری داشته باشید، شادتر خواهید بود. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن