زوج و خانوادهنوتیفیکیشن

ترس از مرگ در کودکان

خط سلامت: مینو کیا: ترس از مرگ افراد را از هر سنی و  هر نژادی تحت تأثیر قرار می دهد. اما هنگامی که ترس از مرگ در کودکان ظاهر شود ، ممکن است برای بزرگسالان آزار دهنده باشد.

به گزارش خط سلامت ما انتظار داریم بچه ها خوش حال و نترس باشند و رفع هرگونه ترس از کودک برای والدین دشوار است. وقتی کودک با ترس از مرگ مواجه است ، کنار آمدن با آن چالش برانگیز است.

ترس از مرگ ترس اولیه است

ترس از مرگ برای کودکان در تمام سنین 6 یا 7 سالگی دیده می شود.  محققان بر این باورند کودکان مرگ را بدون تمام مظاهر، اعتقادات مذهبی و یا مکانیسم های دفاعی که بزرگسالان دارند تجربه می کنند.کودکان مرگ را حالت وحشتناکی از نیستی می دانند و لزوماً نمی فهمند که چه چیزی باعث آن می شود. کودک  ممکن است مرگ را به عنوان تحقق خواسته ها و خواسته های ناخودآگاه خود بداند.

کودکان خردسال نیز از نظر شناختی فاقد برخی ظرفیت ها هستند  وقتی مادر از بین رفت ،در کودک منجر به اضطراب جدایی می شود ، که در بین کودکان 8 تا 14 ماه وجود دارد و ترس های دیگری که تنها بودن را در کودکبه دنبال دارد.

نقش تفکر جادویی

در یک بزرگسال ، تفکر جادویی یکی از علائم احتمالی اختلال روانی است. اما تفکر جادویی در کودکان یک روند طبیعی رشد است. کودکان فاقد ظرفیت شناختی ، تجربه و دانش لازم برای درک منطقی جهان هستند. در عوض اکثر کودکان معتقدند افکار و خواسته های آنها بر همه چیز احاطه دارد که تلاشی برای دستیابی به تسلط بر دنیای اطراف است ، اما این تخیل یک شمشیر دو لبه است.

اگر کودک به مرگ یک شخص فکر می کند  در ذهن او این مسئله می تواند منجر به مرگ آن شخص شود. بنابراین گاهی اوقات بچه ها آیین ها و خرافاتی را برای محافظت از خود در برابر تحقق آرزوها به وجود می آورند.

کمک به کودک مبتلا به ترس از مرگ

در بیشتر کودکان ، ترس از مرگ بیمارگونه نمی شود. بیشتر ترس های کودکی به دلیل رسیدن به بلوغ از بین می رود و توجه خود را به اینجا و اکنون تغییر می دهند. با این حال ، اگر علائم به مدت شش ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد به طور قابل توجهی بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد، مکن است کودک تشخیص تاتاتوفوبیا یا ترس از مرگ را دریافت کند.

واکنش افراد به عنوان والدین یا معلم تا حدی در طولانی و شدید بودن ترس کودک از مرگ تأثیر می گذارد. بسیاری از بزرگسالان تصور می کنند که کودکان هیچ تصوری واقعی از مرگ ندارند ، بنابراین از گفتگو در مورد آنها با فرزندان خود پرهیز می کنند. اما بچه ها تمایل دارند که اطلاعاتی را دریافت کنند .

گفتگوی سالم می تواند به کودکان کمک کند تا مرگ را در چشم انداز خود قرار دهند و افکار و احساسات مسئله دار را درباره مرگ به حداقل برسانند.

درمان ترس از مرگ در کودک

اگر کودک از مرگ یک ترس شدید نشان می دهد ، یا اگر ترس بیش از 6 ماه این ترس از مرگ ادامه دارد ، به دنبال یک متخصص حرفه ای باشید.   همچنین مشاوره برای کودکانی که از دست دادن قابل توجهی مانند مرگ پدر یا مادر یا دوست نزدیک خود را تجربه می کنند و یا شاهد یک واقعه آسیب زا هستند ، توصیه می شود.

قرار دادن کودک در معالجه می تواند باعث ایجاد یک فکر آزاردهنده و ناامن در والدین شود و یا این سوال را  ایجاد می کند که آیا به نوعی شکست خورده اید؟ در واقعیت ، فوبیاها به دلایل بی پایانی می توانند ایجاد شوند. مداخله زودهنگام بهترین فرصت را برای مبارزه کامل با ترس از مرگ و ادامه زندگی به کودک می دهد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن