روانشناسی فردینوتیفیکیشن

روانشناسی رنگ سبز/این رنگ نماد پیام های جنسی

خط سلامت: نازنین صدر:رنگ های مختلف واکنش های متفاوتی بر وضعیت روانی ایجاد می کنند.آیا می دانید رنگ سبز چه تاثیری بر روحیه و احساسات افراد می گذارد؟

به گزارش خط سلامت متخصصان می گویند رنگ ها اغلب در روحیه و احساسات تأثیرات مثبت و منفی بر جای می گذارند به طوری که بعضی اوقات این واکنش ها به شدت به یک رنگ مربوط می شود ، در حالی که در موارد دیگر محصول تجربه و تأثیرات فرهنگی است.

تاثیر رنگ سبز

رنگ سبز چه حسی در شما ایجاد می کند؟ برای بسیاری از افراد ، رنگ سبز ارتباط عمیقی با طبیعت دارد و بلافاصله چمن ، درختان و جنگل ها را به ذهن متبادر می کند. شاید از آنجا که رنگ سبز به شدت با طبیعت در ارتباط است ، اغلب به عنوان یک رنگ طراوت انگیز و آرام توصیف می شود.

سبز رنگی سرد است که نماد طبیعت و جهان طبیعی است. شاید به همین دلیل است که تصور می شود رنگ سبز نشان دهنده آرامش ، خوش شانسی ، سلامتی و حسادت است.

افزایش سرعت یادگیری

محققان همچنین دریافته اند که رنگ سبز می تواند توانایی خواندن را بهبود بخشد. بعضی از دانش آموزان ممکن است دریابند که گذاشتن یک برگ سبز شفاف هنگام مطالعه باعث افزایش سرعت و درک مطلب می شود.

نماد پیام جنسی

رنگ سبز از دیرباز نمادی از باروری بوده و زمانی در قرن پانزدهم رنگ لباس عروس بوده است. حتی امروزه گفته می شود رنگ سبز نماد پیام جنسی می فرستد.

اتاق سبز انتظار

از رنگ سبز معمولاً در تزئینات برای اثر آرام بخشی اش استفاده می شود به عنوان مثال : مهمانانی که منتظر حضور در برنامه های تلویزیونی هستند اغلب در “یک اتاق سبز” منتظر می مانند تا آرام شوند.

رنگ سبز و آرام بخشی

رنگ سبز دارای اثر آرام بخشی است و  به تمرکز کمک می کند. سبز های تیره بسیار آرام بخش هستند. نشستن در اتاق نشیمن سبز تیره احساس آرامش بیشتری را ایجاد می کند. به همین دلیل است که بازیگران قبل از روی صحنه رفتن در” اتاق های سبز “روی صندلی می نشینند. این کار به آنها کمک می کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

رنگ سبز هیجان بخش است

در حالی که رنگ سبز در بعضی از افراد احساس آرامش ایجاد می کند  ، برخی دیگر در برابر رنگ سبز احساس هیجان می کنند.

رنگ سبز و تداعی مهربانی

وقتی می بینیم کسی رنگ سبز پوشیده است ، احساس می کنیم او مهربان ، مفید و دلسوز است.

رنگ سبز و ایجاد انگیزه

رنگ سبز نمادی از یک آغاز جدید است. وقتی کسی به دنبال انگیزه، هدف یا شروع کاری جدید است بهتر است خود را در محاصره ی رنگ سبز قرار دهد. هر زمان که سعی در ایجاد انگیزه برای مقابله با هدف جدید یا شروع کار جدید دارم ، احاطه من به سبز می تواند کاملاً مناسب باشد. مفید است.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن