روانشناسی فردی

قلب بنفش چه معنایی می دهد؟

در روانشناسی برای هر رنگی معنایی وجود دارد روانشناسی رنگ بنفش با معانی جنسی ، معنویت و ....آمیخته شده است .این رنگ مرموز را بشناسید.

رنگ بنفش چه حسی در شما ایجاد می کند؟ مردم اغلب این رنگ را مرموز ، معنوی و تخیلی توصیف می کنند. رنگ بنفش به ندرت در طبیعت وجود دارد، بنابراین نادر و جذاب است. مانند بسیاری از رنگ های دیگر ، احساساتی که رنگ بنفش ایجاد می کند اغلب به دلیل ارتباطات فرهنگی است.

بنفش رنگ سلطنتی است

به گزارش خط سلامت بنفش نماد سلطنت و ثروت است. در دوران باستان ، ایجاد رنگ برای پارچه رنگی اغلب به تلاش و هزینه زیادی احتیاج داشت ، به ویژه برای برخی از رنگ ها. از آنجا که رنگ بنفش کمتر در طبیعت مشاهده می شود ، منابع مورد نیاز برای ایجاد رنگ  بنفش بسیار سخت تر و هزینه بیشتری داشتند.

در طول قرن پانزدهم در شهر صور که در امتداد ساحل فنیقی باستان قرار داشت گروهی با خرد کردن پوسته های یک حلزون کوچک دریایی ، شروع به تولید رنگ بنفش کردند. رنگ حاصل از آن به بنفش تیره معروف شد اسکندر بزرگ و پادشاهان مصر نیز لباسی به رنگ بنفش معروف تیره پوشیدند.

این امتیاز فقط به دوران باستان محدود نمی شد. بنفش رنگ انتخابی برای بلیط های تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در سال 1953 بود. بنفش همچنین نشان دهنده خرد و معنویت است . ماهیت نادر و مرموز آن  باعث می شود که به نظر می رسد با چیزهای ناشناخته ، فوق طبیعی و الهی مرتبط است.

بنفش منحصر به فرد است

از نظر بصری ، بنفش یکی از سخت ترین رنگ ها برای تشخیص است. همچنین دارای قوی ترین طول موج الکترومغناطیسی است که فقط چند طول موج از اشعه ایکس و اشعه گاما بالاتر است. به همین دلیل اغلب در توهمات بینایی مانند توهم تعقیب بنفش مورد استفاده قرار می گیرد.رنگ بنفش چه حسی در شما ایجاد می کند. آیا شما رنگ بنفش را با برخی از ویژگی ها یا شرایط خاص مرتبط می دانید؟ دیگران نسبت به رنگ بنفش چه احساسی دارند؟ در این مورد با مردم به گفت وگو  نشسته ایم . شما نیز می توانید نظرات تان را در مورد این رنگ به اشتراک بگذارید.

بنفش شاهنشاهی است

من از سن خیلی کم بنفش را دوست داشتم. در دبیرستان تمام مدت بنفش می پوشیدم. اتاق خواب من بنفش تیره است.

بنفش جنسی است

بنفش خوشبو ، غنی ، لمسی ، شیرین و معطر است. برانگیزاننده است. می توانم رنگ بنفش را استنشاق کنم ، بنوشم ، مزه کنم ، لمس کنم ، تصور کنم و تصور کنم همه حواس من را منفجر می کند.

بنفش حکمت را منتقل می کند

بنفش دومین رنگ مورد علاقه من است. دقیقاً مانند سبز ، تأثیر آرام بخشی در ذهن من دارد. من عاشق لباس های بنفش و زمینه های بنفش هستم.

بنفش آرامش بخش است

بنفش ها مرا به خود جلب می کنند . به نظر می رسد رنگ بنفش مرا درگیر کرده و این جهان آرام را به وجود آورده اند، این حالت روحی مرا آرام می کند مانند ماه در تاریکی شب. بنفش های روشن مانند اسطوخودوس باعث خیال پردازی من می شوند و احساس خوشبختی و آرامش می دهد.

بنفش مرموز است

هر وقت بنفش می بینم ، باعث تعجب من در مورد مکان های عمیق و دور فضا و زمین می شود و همیشه کمی خلاقیت را در من برمی انگیزد.

بنفش عجیب و غریب است

رنگ بنفش اغلب در طبیعت رخ نمی دهد ، گاهی اوقات ممکن است عجیب و غریب یا مصنوعی به نظر برسد. به همین دلیل رنگ آن کاملاً قطبی است. مردم یا بنفش را دوست دارند یا واقعاً از آن متنفرند.

بنفش نمادین است

برخی از کاربردهای نمادین رنگ بنفش را در نظر بگیرید. در ایالات متحده ، قلب بنفش یکی از بالاترین افتخارات برای شجاعت در خدمت سربازی است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن