روانشناسی فردی

مچ افسردگی را بگیرید

: افسردگی پاورچین پاورچین به سراغ تان می آید ، تکنیک مچ گیری ، ذهن خوانی و افکار منفی را یاد بگیرید

خط سلامت : مینو کیا : ذهن خوانی تشخیص اینکه فرد مقابل به چه علتی رفتار خاصی را از خود نشان داد یک اشتباه بزرگ است که افراد را به سمت افسردگی و نتایج منفی سوق می دهد.

ذهن خوانی و افسردگی

به گزارش گروه ترجمه خط سلامت روان شناسان می گویند یکی از خطاهای شناختی که در بسیاری از موارد از افراد دیده می شود، این است که رفتار دیگران را تعبیر و تفسیر می کنند یعنی اقدام به ذهن خوانی می کنند.

ورود افسردگی

این گزارش حاکی است افرادی که اقدام به ذهن خوانی می کنند و معتقدند که تشخیص سان صد در صد است به تدریج از دیگران فاصله می گیرند و همین فاصله باعث می شود ، که کم کمک نه تنها افکار و مرور افکار بیشتر شود ف بلکه بر اثر این تعبیرهای نادرست به سمت افسردگی حرکت کنند.

بن بست های یکطرفه

افرادی که با این شیوه فکر می کنند، همان جهتی را که دوست دارند تصور کنند، در نظر می گیرند و بر همان مبنا به جلو می روند. افراد افسرده نیز درست به همین شیوه فکر می کنند، فکرهای مداوم منفی، انرژی روانی آنان را معطوف به خود می کند و چون به هیچ جهت دیگری فکر نمی کنند ، هیچ راه دیگری نیز پیش رو نمی بینند، بنابراین روز به روز، بیشتر در لاک تنهایی و افسردگی فرو می روند.

مچ گیری افسردگی

به گزارش خط سلامت اگر ذهن خوانی می کنید برای مثال کسی سلام تان را جواب نداده است به تفسیر و شرح و بسط ماجرا اقدام می کنید، بهتر است که از همین حالا برای پر رنگ نشدن این خطای شناختی و سلامت روانی خود و دور ماندن از افسردگی و افکار منفی اقدام کنید.

یکی از تمرینات این است که مسائل را از چند زاویه بررسی کنید. بررسی از چند زاویه باعث می شود که دیگران فقط محکوم نباشند و شما نیز در زاویه ای که حق تان نادیده گرفته شده قرار نگیرید.برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع بلامانع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن